4. Psikiyatri Zirvesi ve 11. Anksiyete Kongresi 14 Mart’ta Antalya yapılacak

9 Şubat 2019 |   Kategori: Kongreler Print

Beyin Ve Ötesi: “Psikiyatri Ve Nöropsikiyatride Son Gelişmeler”
4. Psikiyatri Zirvesi ve 11. Anksiyete Kongresi olarak 14-17 Mart 2019 tarihleri arasında Antalya-Belek Maxx Royal Otel’de gerçekleştirilecek. Kongre başkanlığını Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, Prof. Dr. Oğuz Karamustafalıoğlu’ nun yaptığı ve Psikiyatri Bilimleri ve Araştırmaları Derneği ortaklığı ile düzenlenen kongrenin ana teması “Beyin ve Ötesi: Psikiyatri ve Nöropsikiyatride Son Gelişmeler” olup birbirinden değerli konuşmacıları psikiyatri çalışanları ile buluşturmayı ve güncel bilgileri dinamik oturumlarla paylaşmayı hedeflemektedir.

Yine güncel bilgileri genç beyinlerle paylaşmak, ayrıca paylaşırken klinik öncesi ve klinik çalışma sonuçlarının pratik uygulamadaki yol göstericiliğini, tanı ve tedavilerdeki güncellemeleri de gündeme alacağız. Ruh sağlığı alanında güvenli, etkin ve sürdürülebilir tedavileri inşaa etmek ancak klinik öncesi çalışmaların pratiğe yansıması ve klinik çalışmalar ile desteklenmesi yoluyla mümkün olabilir. Bu amaçla ulusal ve uluslararası platformda nörobilim alanında çalışan konunun ustalarını konferanslar, paneller, uydu sempozyumları, kurslar ve tartışmalar ile biraraya getireceğiz.

Kıdemli araştırmacıların genç meslektaşlarımızla bir araya gelerek uygulanabilir ve bilimsel değeri yüksek yeni projeler planlayabilecekleri bir ortam olarak da gördüğümüz kongremizin ana başlıkları nörogörüntüleme, psikofarmakolojik ve psikosomatik tedavi yaklaşımlarında yenilikler, nörobilimde güncellemeler, kısacası nöropsikiyatride son gelişmeler olarak belirlenmiştir. Psikiyatrinin her alanından uzman kişilerin bir araya gelerek kanıta dayalı tıp uygulamalarının klinik tedavi ve klinik yönetimlere tuttuğu ışığın en güncel halini yakalamak  için bu kongrenin önemli olduğunu düşünüyoruz.

Kongremizde ihtiyaçlar doğrultusunda oluşturulmuş kapsamlı 9 kurs gerçekleştirilecektir. Kongremiz; birbirinden ilginç ve nöropsikiyatrideki son gelişmeleri kapsayan 34 panel, 18 konferans, ve 6 uydu sempozyumu içermektedir. Her gün “sözel sunum” oturumlarında çalışmalarınızı dinleyecek ve birlikte tartışacağız. Poster alanında ilginç olgularınızı sunma ve paylaşma fırsatınız olacak.

Birbirinden değerli hocalarımızın yanında, bu yıl içinde; İtalya Beyin Araştırmaları Vakfı tarafından onursal vatandaşlık ve madalya, ardından da İtalyan Tıp Derneği’ne onursal üyelik alan, son olarak Vatikan Üniversitesi’nde konuşan ve Papa tarafından ruh sağlığı alanında kutsanarak onure edilen “Temel Psikofarmakoloji” serisinin yazarı ve Nörobilim Eğitim Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Stephen M. Stahl, psikofarmakoloji ve biyolojik psikiyatri alanındaki gelişmelerle ilgili 3 sunumu ile aramızda olacaktır.

Ayrıca bu sene bir ilk olarak, bilgilerimizi yenileyeceğimiz ve aynı zamanda çok eğleneceğimiz “Zirve Benimdir” adı ile ödüllü bir yarışma düzenliyoruz. Bu güzel bilimsel organizasyon için bize çok uygun bir alt yapı ve üst düzeyde servis sağlayabilecek ve katılımcıları rahat, konforlu, keyifli bir şekilde ağırlayabileceğimiz mekan olarak Antalya Belek Maxx Royal’i kongre oteli olarak seçtik. Psikiyatrinin her alanından uzman kişilerin bir araya gelerek kanıta dayalı tıp uygulamalarının klinik tedavi ve klinik yönetimlere tuttuğu ışığın en güncel halini yakalamanız için sizleri de kongremizde görmek isteriz. “BU KONGRE SİZLERLE ANLAM KAZANIYOR ” diyoruz.”
Kongre bilimsel programı ve tüm detaylar www.psikiyatrizirvesi.org adresinde yer alıyor.
Prof. Dr. Oğuz KARAMUSTAFALIOĞLU          &           Prof. Dr. Nesrin DİLBAZ
Kongre Başkanı              &                Kongre Başkanı

YAZIYI PAYLAŞ


YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Araç çubuğuna atla