Ilko
Ilko

Acıbadem Bodrum Hastanesi hizmete açıldı

  |   Kategori: Arşiv

25 Haziran 2012

Acıbadem Sağlık Grubu, Acıbadem Bodrum Hastanesi ile hizmet zincirine yeni bir halka daha ekledi. Geçtiğimiz günlerde hizmete açılan hastane, Bodrum ve çevresine hizmet verecek. Hastane ayrıca Bodrum’a tatil amacıyla gelenler de hizmet vermeyi amaçlıyor. “Bodrum’u sevmek için bir neden daha” sloganıyla lanse edilen hastane, uluslararası alanda da önemli bir turizm merkezi haline gelen Bodrum’un sağlık ihtiyaçlarını karşılamak üzere konumlandı. Haziran başında hasta kabulüne başlayan Acıbadem Bodrum Hastanesi, ilk günden itibaren Bodrumluların yanı sıra yabancı ziyaretçilerinin de takdirini toplamayı başardı.

Bodrum’un değerine katkı sağlıyor!
Özel sağlık sektörünün lider kuruluşu Acıbadem Sağlık Grubu, Acıbadem Bodrum Hastanesi dahil olmak üzere 16 hastane ve 9 tıp merkeziyle hizmet ağını genişletmeyi sürdürüyor. Grup,  yaklaşık 50 milyon dolarlık bir yatırımla hizmete soktuğu Acıbadem Bodrum Hastanesi’yle, kendi hizmet ağını genişletmenin yanı sıra Türkiye’nin ve turizm sektörünün yükselen yıldızı Bodrum’un gelişimine de katkıda bulunuyor. Bölgede dünya standartlarında hizmet veren bir hastanenin bulunması, turistik amaçlı gelenler açısından önemli bir tercih kriteri olması nedeniyle uluslararası alanda da bölgenin çekim gücünü arttırıyor. Böylece Bodrum’un turizm değerinin bir çıta daha yükselmesini sağlıyor.

Bodrum’un ihtiyaçlarına yönelik hizmet veriyor!
22 bin m2 alan üzerine kurulu hastane, çevrenin doğasına uyumlu mimarisi, hasta güvenliği ve konforunun ön plana çıktığı, bölgenin sağlık ihtiyaçlarının göz önünde tutulduğu bir anlayışla hizmete sunuldu. Tıbbın her alanında hizmet veren hastanenin konumu ve bölge halkına sunduğu olanaklar dikkat çekiyor. Özellikle girişimsel kardiyoloji, yetişkin ve çocuk kalp damar cerrahisi, radyoloji ve nükleer tıp alanlarında Bodrum ve çevresinin ihtiyacına yönelik özel hizmet veriyor. Ayrıca hava ambulanslarının inmesi için tasarlanmış heliport alanıyla hastaneye ulaşan her türlü acil hastaya müdahale etme imkanına sahip olması, bölgeye özel avantaj sağlıyor. 

Bodrum’a özgü mimarı yapı
Yatay olarak inşa edilen hastane binası, Bodrum’un doğasına uygun olarak tasarlandı. Hastanenin iç dekorasyonu da fark yaratıyor. Oluşturulan iç bahçeler, dikkat çekici. Bahçeler sayesinde hasta ve hasta yakınları, Bodrum’un yeşilliğini hastane içinde de görmeye devam edecekler. Ayrıca dekorasyonda da begonvilden denizyıldızına Bodrum’a özgü simgeler ve renkler kullanılması, dinginlik ve ferahlık hissinin yaşanmasına neden oluyor.

Tıbbın her branşında hizmet veriyor
Genel amaçlı hastane olarak konumlanan Acıbadem Bodrum Hastanesi, tıbbın her branşında 7/24 hizmet veriyor. Her tür ameliyatın gerçekleştirilebileceği 4 ameliyathane ve ileri teknoloji ile donatılmış yoğun bakım üniteleri de bulunuyor. Ayrı konumlandırılan KVC Yoğun Bakım Ünitesi’nde 5, Genel Yoğun Bakım Ünitesi’nde 6, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde 9 yatak bulunuyor. Anjiyo Gözlem Odası’nda ise 5 yatak yer alıyor. Hastanenin acil servisi de Bodrumlulara kesintisiz hizmete devam ediyor. Ayrı ambulans ve hasta girişleri bulunan Acil Servis’te, her biri hasta güvenliği, konforu ve mahremiyetini maksimum düzeyde sağlayan müşahede odalarında, yetişkin, çocuk ve izolasyon için özel yataklar yer alıyor.

 

İlgili Aramalar: bodrum acıbadem hastanesı, acıbadem hastanesi bodrum, acıbadem bodrum hastanesi, BODRUM MEDİKAL acıbadem, bodrum memorial hastanesi


Bir Yorum Yazın

Araç çubuğuna atla