Allergan Türkiye’de doğrudan faliyet için yapılandırmasını genişletiyor

15 Temmuz 2010   |    1 Mart 2013    |   Kategori: Sektör Print

İSTANBUL – Abdi İbrahim, on beş yıldır Türkiye’de temsil ettiği Allergan firmasıyla yeni bir işbirliği anlaşması imzaladı. Bu yeni anlaşmaya göre Allergan, Türkiye’deki pazarlama ve tanıtım faaliyetlerini bundan sonra kendisi gerçekleştirecek; satış ve dağıtım işlemleri ise yine Abdi İbrahim tarafından yürütülecek.

 

Allergan, bu karar doğrultusunda, tüm ürünlerinin Türkiye’deki tanıtım ve pazarlamasını doğrudan kendisi yapacak. Ancak Abdi İbrahim ile de yeni ve uzun vadeli bir işbirliği oluşturacak. Bu yeni işbirliği çerçevesinde Abdi İbrahim, Allergan’a dağıtım hizmeti sunmaya devam edecek. Bu kapsamda, Allergan ürünlerinin Türkiye’deki tanıtım ve pazarlama sürecinde doğrudan yer alan Abdi İbrahim personeli Allergan’ın bordrolu çalışanları olacak. Bu süreç, Rekabet Kurumu’nun onayını takiben önümüzdeki aylarda tamamlanacak.

 

Abdi İbrahim CEO’su Erman Atasoy, konu hakkında yaptığı açıklamada “Allergan firmasıyla on beş yıldır devam eden lisansörlük anlaşması kapsamında Allergan ürünlerinin Türkiye’deki pazarlama, tanıtım ve satış faaliyetlerini başarıyla yürüttük. Bu ürünleri kendi pazarlarında lider konumuna getirdik. Bu yeni anlaşmayla birlikte Allergan firmasıyla süregelen işbirliğimiz daha da güçlenecektir.” dedi.

 

Allergan’ in Avrupa, Afrika ve Orta Doğu bölgelerinden sorumlu Başkanı David Endicott konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Allergan olarak Türkiye’deki operasyonlarımızı genişletmekten memnuniyet duyuyoruz. Şirketimiz için uzun vadede potansiyel ve büyüme imkânı gördüğümüz bu bölgedeki fırsatları tam olarak değerlendirmek istiyoruz. Uzun süreli iş ortağımız Abdi İbrahim’in, şirketimize verdiği dağıtım hizmetlerini yeni işbirliği çerçevesinde sürdürecek ve genişleme çabalarımızı destekleyecek olmasından dolayı da mutluyuz.  Abdi İbrahim ile başarılı ortaklığımızın devamını tüm içtenliğimle umuyor ve Allergan’ın Türkiye’deki ticari varlığını başarıyla geliştirdiğini görmek için sabırsızlanıyorum.”

YAZIYI PAYLAŞ


YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Araç çubuğuna atla