Alvimedica ürünleri Optimalnoe Zdorovie’ye emanet

25 Eylül 2010   |    1 Mart 2013   |   Kategori: Sektör Print

 

Türkiye’nin ilk ve tek kardiyolojik balon, kateter ve kalp stenti üreticisi olan Alvimedica, ürünlerinin Rusya’daki dağıtımı için Optimalnoe Zdorovie firması ile üç yıllık bir anlaşmaya imza attı. Anlaşmanın imza töreni Alvimedica CEO’su Dr. Cem F. Bozkurt ve  Optimalnoe Zdorovie Genel Müdürü Dr. Sergey Georgievich Posypanov’un katılımı ile Moskova’da gerçekleştirildi.

 

2009 yılında Çatalca’daki fabrikasını açan ve Coracto adı verilen ilaçlı stenti dünyaca ünlü iki uzman Prof. Dr. Renu Virmani ve Prof. Dr. Nicolaus Reifart tarafından en başarılı ilaçlı stent olarak gösterilen Alvimedica, Rusya’daki distribütörlüğü Optimalnoe Zdorovie’ye emanet etti. Yapılan anlaşma sonucunda Alvimedica ürünlerini Rusya’da üç yıl boyunca Optimalnoe Zdorovie firması dağıtacak.

 

 

1999’da kurulan ve 2006’da faaliyet göstermeye başlayan Optimalnoe Zdorovie, Rusya hükümeti ile çalışıyor, hükümet adına ihaleler hazırlıyor ve yürütüyor. Firmanın tedarikçi ortakları arasında Johnson&Johnson ve Abbott da bulunuyor. Firma 2010 yılında HIV ilaçları pazarında yüzde 40 pazar payı ile faaliyet gösteriyor.

 

Moskova’da gerçekleştirilen imza töreninde Alvimedica CEO’su Dr. Cem F. Bozkurt, Rusya’nın kendileri için çok önemli bir pazar olduğunu ve bu pazarda Optimalnoe Zdorovie gibi güçlü ve başarılı bir oyuncu ile işbirliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söylerken, büyümeyi sürdüreceklerinin de altını çizdi

YAZIYI PAYLAŞ


YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Araç çubuğuna atla