Ankara Eczacı Odası’nın mobil ‘Nöbetçi Eczane Uygulaması’ kullanıma hazır

7 Ağustos 2018   |    10 Ağustos 2018   |   Kategori: Eczacılık, Sağlık Gündemi, Üye Yazıları Print

Ankara Eczacı Odası, tarafından nöbetçi eczanelere erişimi kolaylaştırmak için cep telefonu ve diğer mobil cihazlarda çalışabilen “AEO Nöbet Uygulaması” kullanıma açıldı. Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlarda çalışabilen uygulama, bu işletim sisteminin program dağıtım ağlarında (sanal marketlerinde) ücretsiz olarak sunuldu. Ankara Eczacı Odası (AEO) tarafından yapılan açıklamada, uygulamaların indirilebilir hale geldiği vurgulanarak, “Uygulama ile eczanelere ulaşmak çok daha kolay hale gelecek. Sanal marketlerden ücretsiz olarak indirebilecek bu uygulama en yakın eczaneye bir tıkla ulaşılmasını sağlayacak. Ankara’da hizmet veren tüm eczanelerin bilgilerini içeren uygulama, konum servisleri aracılığı ile kişilerin kendilerine en yakın eczaneyi bulmasını ve yol tarifi almasını sağlıyor. Uygulamada ayrıca eczanelerin adres ve telefon bilgileri de yer alıyor” bilgisi verildi.

Uygulamanın en önemli özelliklerinden birinin, nöbetçi eczane değişikliklerini içermesi olduğu belirtilen açıklamada, kişilerin en güncel verilerle kendilerine en yakın nöbetçi eczaneyi, konum servisleri aracılığı ile bulabileceği, yol tarifi imkanıyla da en yakın eczaneye kısa sürede erişim sağlayabileceği kaydedildi. Uygulamanın tüm nöbetçi eczaneleri listelemesi yanında, tek tuşla konuma bağlı olarak nöbetçi eczaneyi arama imkanı da verdiği kaydedildi. Uygulamada yer alan “Harita” sekmesinde Ankara’daki tüm nöbetçi eczanelerin konumlarını görmenin de mümkün olduğu bildirildi.

‘Mobil Nöbetçi Eczane’ uygulaması ile eczanelere ulaşmak kolaylaşacak

AEO daha önce Eczacılar için ‘Rehber’ uygulamasını geliştirmişti

Ankara Eczacı Odası, hastalar için Nöbetçi Eczane uygulamasından önce, eczacılar için 2017 yılında hizmet vermeye başlayan “Rehber” uygulamasını geliştirmişti. Bu uygulama da halen kullanılıyor. Uygulamayla, AEO’ ya kayıtlı tüm eczacılara rehber olacak bilgiler sunuluyor. Kamu ve serbest eczacıların bilgilerini içeren veri tabanına sahip bu uygulama ile eczacılar meslektaşlarına çok kolay ulaşabiliyor. Uygulama daha sonra geliştirilerek AEO tarafından yayınlanan duyurular ve haberleri de kullanıcılara eriştirmeye başladı. Bilgi altyapısı olduğu için bu uygulamaya sadece eczacılar kullanıcı ve şifre ile erişebiliyor.

YAZIYI PAYLAŞ


YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Araç çubuğuna atla