AstraZeneca Türkiye, Medikal Direktörlüğüne Oğuz Yılmazer atandı

31 Mayıs 2017   |    5 Haziran 2017    |   Kategori: Sosyal Sorumluluk / İK Print

AstraZeneca’da Temmuz 2016’dan beri Onkoloji Grup Medikal Müdürü olarak çalışan Oğuz Yılmazer AstraZeneca Türkiye Medikal Direktörü olarak atandı. Oğuz Yılmazer bu göreviyle aynı zamanda AstraZeneca Türkiye Yönetim Kurulu’nun üyelerinden biri oldu. 2002 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi, Tıp Fakültesi’nden mezun olan Oğuz Yılmazer, iş hayatına 2008 yılında Novartis’te Bölgesel Medikal Müdür olarak başladı ve sonrasında 2009 yılında Boehringer Ingelheim’a geçerek burada da Medikal Müdür olarak görev yaptı.

2011’de Medikal Yönetici unvanıyla AstraZeneca Türkiye ailesine katılan Oğuz Yılmazer, 2013 yılında Grup Medikal Müdürü olarak atandı ve 2015’e kadar bu pozisyonda çalıştı. 2015’te AstraZeneca Türkiye-MEA Bölgesi Akut Koroner Sendrom Tedavi Alanı Lideri olan Oğuz Yılmazer, 2016’da Onkoloji Grup Medikal Müdürü olarak atanmıştı. Oğuz Yılmazer son olarak AstraZeneca Türkiye Medikal Direktörü olarak atandı ve bu göreviyle AstraZeneca Türkiye Yönetim Kurulu’nun üyelerinden biri oldu.

AstraZeneca Hakkında
AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100’den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla