Bodrum yakınlarında meydana gelen deprem Hastanede canlı kaydedildi

21 Temmuz 2017   |    25 Temmuz 2017   |   Kategori: Sağlık Gündemi Print

Muğla açıklarında saat 01:31’de meydana gelen deprem Ege Bölgesi’nin çok sayıda şehrinde hissedildi ve vatandaşları korkuttu. Deprem AFAD’a göre 6.3 büyüklüğünde ve yerin 10 km altında meydana geldi. Deprem esnasında Bodrum Devlet Hastanesinde kaydedilen görüntüler olayın şiddetini ve paniğin boyutlarını çok net gösteriyor. Panik esnasında bir hastane görevlisi hastaları sakinleştirmeye çalışıyor. Kandilli ise depremin 6.2 şiddetinde ve yerin 5 km altında meydana geldiğini açıkladı. Sarsıntı İzmir merkez ve Fethiye’ye kadar geniş kıyı şeridinden de hissedildi. Depremin ardından vatandaşlar kendilerini açık alanlara attı. Bodrum belediye Başkanı Mehmet Kocadon, ‘Çok şiddetli sarsıldık’ dedi.

Depremin arından 3 tane 4 üzeri sarsıntı kaydedildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin 5 Km derinlikte ve 6.2 şiddetinde olduğunu duyurdu. Kandilli depremin merkez üssünün Gökova Körfezi olduğunu da belirtti. 6.3 şiddetindeki depremin ardından artçılar da sürüyor. 01.37 ve 01.52 ve 02.00’de 3 ayrı deprem daha meydana geldi. 4.3, 4.6 ve 4.1 şiddetindeki depremler yeniden paniğe sebep oldu.

 

Muğla açıklarında meydana gelen depremin en çok hissedildiği bölgelerden biri olan Bodrum’un Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, hurriyet.com.tr’ye çok şiddetli bir sarsıntı meydana geldiğini belirterek, “Şu ana kadar bize gelen herhangi bir kötü durum yok. İnşallah da olmaz. Şu an bilgileri topluyoruz” dedi.

YAZIYI PAYLAŞ


YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Araç çubuğuna atla