Google ve BMS, çalışmak için en iyi firmalar seçildi

24 Mayıs 2016 |   Kategori: Medyada Sağlık Haberleri, Sektör Print

bms-bristol-myers-squibbBusiness Insider, tazminat yazılımı ve veri şirketi olan PayScale’ın verilerine dayanarak Amerika’da çalışmak için en iyi 50 şirket listesini yayınladı. PayScale tarafından yapılan bu değerlendirme sonucunda en iyi 50 şirket arasında Bristol-Myers Squibb (BMS) 2. sırada yer aldı. Listenin hazırlanması için kullanılan veriler, PayScale’ın anketini dolduran çalışanlardan toplandı. PayScale, (Porto Riko ya da Guam gibi bölgeler hariç olmak üzere) Amerika’da 2015 Fortune 500 listesinde bulunan şirketlerin çalışanlara yönelik bir anket hazırladı.

PayScale, şirketlerin puanlarını hesaplamak için altı kriter kullandı: Bu kriterler; “Yüksek iş memnuniyeti, düşük iş stresi, evden çalışma imkanı, yüksek iş değeri, deneyimli çalışanların ortalama geliri ve maaş profili” olarak belirlendi.

PayScale, verilerin hepsi toplandıktan sonra bu verileri standart hale getirmiş ve puanlama sistemine girmiştir. PayScale tarafından yapılan bu değerlendirme sonucunda en iyi 50 şirket arasındaki ilk beş aşağıda yer almaktadır. İşte en iyi beşli:

1. Google
2. Bristol-Myers Squibb
3. Symantec
4. Southern Co.
5. Facebook

YAZIYI PAYLAŞ


YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Araç çubuğuna atla