Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Her gün Covid-19 testi yaptırıyoruz

14 Ekim 2020   |    21 Ekim 2020    |   Kategori: Medyada Sağlık Haberleri Print

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Beştepe’deki cumhurbaşkanlığı ekibine her gün Covid-19 testi yapıldığını söyledi. Kalın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a da belli aralıklarda test yapıldığını ifade ederek, bu süreçte kalabalıklara girmediklerini, birçok program ve yurt dışı seyahatlerini de iptal ettiklerini aktardı.  Korona virüsü salgını sürecinde cumhurbaşkanlığı sağlık ekibinin ‘bir devlet başkanı nasıl korunur’ noktasında iyi bir sınav verdiğini belirten Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın “İşte gördünüz birçok devlet başkanı, bakanları yakalandılar. Yani bunun şakası yok” dedi.  

Kalın, Haber Global’de katıldığı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Salgın sürecinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakın ekibinin Huber Köşkü’nde 70 günlük bir süreç yaşadığını aktaran Kalın, “Orada Cumhurbaşkanımız çok iyi korundu, kendisi de kurallara çok iyi riayet etti. Dışarı çıkmadık, dışarıdan konuk almadık, çok nadir bir iki istisna dışında. Dışarıdan gelenler test edildi, maske taktı” dedi.

Bu dönemde 70 gün bir yerde, bir mekanda olmanın kolay bir şey olmadığını ifade eden Kalın, Cumhurbaşkanlığı sağlık ekibinin de “bir devlet başkanı nasıl korunur” noktasında iyi bir sınav verdiğini söyleyerek, “Allah nazardan saklasın çok iyi bir sınav verdik. İşte gördünüz birçok devlet başkanı, bakanları yakalandılar. Yani bunun şakası yok” değerlendirmesinde bulundu.

Her gün korona testi yapılıyor

Beştepe’de cumhurbaşkanlığı ekibine her gün Covid-19 testi yapıldığını belirten Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da daha uzun aralıklarda test yapıldığını ifade ederek, bu süreçte kalabalıklara girmediklerini, birçok program ve yurt dışı seyahatlerini de iptal ettiklerini aktardı.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla