Ilko
Ilko

Deprem için ‘Bırakın gebersinler’ diyen Acıbadem Hastanesi müdürüne tepki

  |   Kategori: Sağlık Gündemi

İran ve Irak sınırları içinde bulunan kentlerde dün akşam meydana gelen depremin ardından “Bırakın gebersinler” paylaşımında bulunan Acıbadem Hastanesi’nde birim müdürü Öznur Ilgan’a tepkiler çığ gibi büyüyor. Hastane ise sessizliğini koruyor. Irak’ta Süleymaniye kentti ile İran’ın bazı kentlerinde meydana gelen ve şuana kadar 300’ü aşkın insanın yaşamını yitirdiği depremin ardından sosyal medya üzerinden çok sayıda nefret söylemi yayıldı. Nefret gösterenlerden biri de Türkiye’nin en büyük sağlık kuruluşlarından olan Acıbadem Hastanesi’nde birim müdürü olarak çalışan Öznur Ilgan tarafından yapıldı. Ilgan’ın “@IlgarZnur” isimli Twitter hesabında yaptığı “Hayır hazır deprem olmuş bırakalım gebersinler” paylaşımı büyük tepki topladı. Sosyal medyada paylaşıma tepki gösteren birçok kişi, @AcibademSaglik hesabını etiketleyerek söz konusu kişi hakkında açıklama istedi. Tepkilerin üzerine Ilgar’ın hesabını korumaya aldığı göründü.

Hastaneyi sorumluluğa davet eden paylaşımlardan bazıları şöyle: “‘@AcibademSaglik ırkçı çalışanız oznur ılgar ile ilgili bir açıklamanız olacak mı?’, @AcibademSaglik fulya şubenizde hasta hizmetleri bölümünde çalışan öznur ilgar adlı personelinizin deprem ile ilgili tweeti. Böyle ırkçı biri hakkında gereğini yapacağınızı umarım.”

Sosyal Medyada tepki oluşunca hastane görevden aldığını açıkladı

Acıbadem Sağlık Grubu, Irak’ın İran sınırına yakın Halepçe kenti yakınında meydana gelen ve 300’ü aşkın kişinin yaşamını yitirdiği depremin ardından Twitter hesabından “Hazır deprem olmuş bırakalım gebersinler” mesajı paylaşılan çalışanı Öznur Ilgar’ın açığa alındığını duyurdu.

İlgili Aramalar: öznur ılgar

YAZIYI PAYLAŞ


YORUMLAR

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler
sebht
sebht

Sen geber gerizekali

wpDiscuz
 
 
 
 
 
 
 
 
Araç çubuğuna atla