EECP ile doğal bypass tedavisi kök hücrelere doğal destek sağlıyor

Kategori: Kalp Hastalıkları Print

Aort yırtığı belirtileri- kalpKardiyoloji alanında kansız, ameliyatsız bir tedavi seçeneği olarak ön plana çıkan EECP ile Doğal Bypass tedavisi’nin faydaları saymakla bitmiyor. Doğal Bypass tedavisi; başta damar sertliği olmak üzere saç dökülmesi, cinsel iktidarsızlık, selülit, yaşlanma, kondisyon eksikliği sorunlarını büyük ölçüde ortadan kaldırmakla birlikte kök hücrelerle yenilenmeye de fayda sağlıyor.

Düzenli olarak yapılan egzersiz, vücutta doğal kök hücre aktivitesini artırıyor, doku ve organlarda hücre yenilenmesini destekleyerek yaşlanmayı geciktiriyor. Doğal Bypass tedavisinin düzenli sporla eşdeğer etkisi olduğunu söyleyen Prof. Dr. Günsel Şurdum Avcı, “Genç yaşlardan başlayarak yapılan düzenli spor, vücuttaki kök hücre aktivitesini artırıyor. EECP ile Doğal Bypass tedavisi de tıpkı düzenli egzersiz gibi kök hücre üzerinde olumlu etkiye sahip. Şöyle ki; vücudun belden aşağısına, kalp ritmi ile uyumlu ritmik bir masaj şeklinde uygulanan EECP ile Doğal Bypass tedavisi, kan dolaşımını canlandırıyor, böylece doku ve organların daha verimli çalışmasını sağlıyor” dedi

Yaşlanmayı geciktiriyor!

Damar ağını zenginleştirerek doğal bypasslar oluşturan ve damarları, damar sertliğine karşı koruyan EECP ile Doğal Bypass tedavisinin hastalar üzerindeki etkisine değinen Prof. Dr. Günsel Avcı, “15 yılı aşkın süredir koroner kalp hastalarını tedavi etmekte olduğum bu kansız ve ameliyatsız tedaviyi, ilk uygulamaya başladığım yıllarda, kalp krizi geçirmiş olan hastaların 35 saatlik EECP tedavisinden sonra kalp fonksiyonlarının düzeldiğini ve felçli hastaların sakatlıklarının azaldığını gözlemlediğimde, bu tedavinin kök aktivitesini arttırdığını düşündüm. 2004 yılındaki Amerika ziyaretimde ve 2005 yılındaki Çin ziyaretimde de bu düşüncemi, EECP ile uğraşan bilim insanları ile paylaştım.

Kalbi güclendirmek için EECP

O zamanlar EECP tedavisinin böyle bir etkisinin olduğu bilinmiyordu. İlk olarak 2008 yılında ve sonrasında, EECP tedavisinin vücuttaki doğal kök hücre aktivitesini arttırdığının kanıtları bilimsel çalışmalarla yayınlandı. Böylece, kalp ve beyin hastalıklarında EECP ile doğal Bypass tedavisi sonucu elde edilen iyileşmenin mekanizması daha iyi anlaşılmış oldu. Günümüzde EECP ile Doğal Bypass tedavisi, kalp ve beyin hastaları dışında yaşlanmayı geciktirmek için de kullanılıyor” diye konuştu.

YAZIYI PAYLAŞ


Araç çubuğuna atla