‘Turuncu Hat’ GSK’nın sektörle iletişimini pekiştirecek

Kategori: Sektör Print

‘Turuncu Hat’tan sağlık çalışanlarına doğrudan bilgi verilecek

İSTANBUL – GlaxoSmithKline (GSK) başta eczacılar olmak üzere sağlık sektöründeki profesyonellerin doğru bilgilenmesini desteklemek, ürünlerle ilgili yan etki ve şikayet bildirimlerinin iletilebilmesi için özel bir çağrı merkezi kurdu. GSK, Turuncu Hat ile sağlık hizmetleri zincirinin en önemli halkalarından biri olan eczacıların ilaçlar hakkında bilgi almalarına katkıda bulunacak. Ayrıca 444 5 475 (GSK) nolu telefonu arayan eczacılar ve hekimler GSK ilaçlarıyla ilgili sorularını, mesajlarını, yan etki ve şikayet bildirimlerini bu hat üzerinden yapabiliyorlar.

İlaçlar hakkında doğru bilgilenmek, yanlış ve asılsız bilgilerden kaçınmak sağlık mesleği mensupları için hayati öneme sahip. GSK, iletişim teknolojilerinin yardımı ile sektörde bilgi kirliliğinin önüne geçmek ve hızlı, doğru bilgilenmeyi desteklemek için “Turuncu Hat” adını verdiği çağrı merkezi 7 gün 24 saat süresince başvurulara açık tutuyor. Turuncu Hat GSK’nın yeni çıkan ilaçları hakkında, sağlık hizmetleri zincirinin çok önemli bir halkasını oluşturan eczacılara bilgilendirme yapacak. Eczacılar ve hekimler de 444 5 475 numaralı Turuncu Hattan -yararlanarak GSK ilaçları hakkında bilgi alabiliyor.

Eczacılar için önemli bir ihtiyacı karşılayacak!
Türkiye’de hastalara sunulan sağlık hizmetlerinin en önemli halkalarından birini oluşturan eczanelerin sayısının 24 bin civarında olduğu tahmin ediliyor. Yeni ilaçların özellikleri ve kullanımlarıyla ilgili bilgilendirme yapan tanıtım uzmanlarının bütün eczanelere ulaşmaları mümkün olmuyor. Bu nedenle, birçok eczacı yeni ilaçlarla ilgili bilgilere farklı kaynaklardan veya internet üzerinden ulaşmaya çalışıyor. Böyle durumlarda eczacılar yoğun bir bilgi kirliliği ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Doğru bilgilenmeyi desteklemek ve hastalara sunulan hizmetin kalitesini yükseltmek için geliştirilen yenilikçi bir çözüm olan Turuncu Hat ile GSK’nın ürünleri ile ilgili bilgiler eczacılara en hızlı ve doğru bir şekilde iletiliyor.

Bu uygulama ile ilaçların belirli bir tarih aralığında sunulduğu ve stoklarla sınırlı olduğu durumlar veya uygulamalar hakkında eczanelerin hızla bilgilendirilmesi de mümkün oluyor. Böylece uygulamalardan haberdar olan eczacılar hızla siparişlerini vererek hastalarına hizmetlerinde herhangi bir aksama yaşamayacaklar. Mevsimsel açıdan önem taşıyan ilaç ve aşıların, örneğin grip aşısının, ne zaman eczanelere ulaşacağı gibi bilgiler de Turuncu Hat üzerinden paylaşılacak.

GSK ilaçları hakkında bilgi isteyen Turuncu Hat’tı arayabilir!

Turuncu Hattın sunduğu en önemli olanaklardan biri de hekimlerin ve eczacıların soru sorabilmesi olacak. GSK ürünleriyle ilgili bilgi almak, olası bir yan etkiyi veya ürün şikayetini bildirmek isteyen sağlık mesleği mensupları sistemi kullanabilecek. Aynı şekilde kullandıkları GSK ürünleri ile ilgili yan etki ve olası ürün şikâyetlerini iletmek isteyen hastalar da sistemi kullanabilecek.

“GSK hizmet kalitesinde çıtayı yüksek tutmaya devam edecek”
Turuncu Hattın hizmete girmesiyle ilgili bir değerlendirme yapan GSK Türkiye Medikal Direktörü Dr. İpek Yürekoğlu şunları söyledi: “GSK olarak ilaç ve sağlık hizmetlerindeki sorumluluklarımızı büyük bir hassasiyetle yerine getiriyoruz. Bunların başında, sektöre sunduğumuz hizmetlerin kalitesini sürekli yükseltmek geliyor. Bu konuda çıtayı yüksek tutmaya devam edeceğiz. Turuncu Hat bu yaklaşımımızın bir sonucudur. Bu uygulama ile sektörde çok ihtiyaç duyulan doğru ve hızlı bilgilendirme konusunda önemli bir adım atmış olduk. Turuncu Hattın sağlık sektörüne büyük katkıları olacağına inanıyorum.”

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla