Hakkında linç kampanyası başlatılan Dr. Selçuk K: O yazıyı ben yazmadım

2 Eylül 2015   |    7 Eylül 2015   |   Kategori: Sağlık Gündemi Print

Doktor-selcuk-kDiyarbakır’da PKK’lılar tarafından katledilen Dr. Abdullah Biroğul’nun ardından ‘Dünya cahil kalmış bir insandan kurtuldu’ dediği idda edilen meslektaşı Dr. Selçuk K. hakkında inceleme başlatılacağı açıklandı. Sosyal Medyada çok sert tepkiyle karşılanan ve adeta hakkında linç kampanyası başlatılan Dr. Selçuk K., ise konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada söz konusu Twitter hesabının kendisine ait olduğunu ama kendisine atfedilen 0 yazıyı hiç bir şekilde kendisinin yazmadığını belirtti. Dr. Selçuk K. açıklamasında ”Öldürülen merhum meslektaşımızın durumuna sevinecek kadar aciz ve aşağılık bir kişi değilim. Konuyla ilgili inceleme başlatılmış olup, Türk halkına sonuç ile ilgili bilgi verilecektir” dedi.

Diyarbakır’da PKK’lılar tarafından öldürülen doktor Abdullah Biroğul’nun hayatını kaybetmesi hakkında Twitter’da yorum yaparak ‘Kimse kusura bakmasın ama bir doktor olarak sevindim. Kitap okumuş ama cahil kalmış bir insandan kurtuldu dünya’ dediği öne sürülen Edirne’de görevli doktor Selçuk K. hakkında ön inceleme başlatıldı. Selçuk K.’nın, Abdullah Biroğul’un daha önce paylaştığı “Hilafet bayrağını dikmeye, İslam’ı şahlandırmaya, gafillere hakikatın tokadını atmaya OSMANLI geliyor” ifadelerine atıfta bulunarak, Twitter’da paylaşımda bulunduğu iddia ediliyor.

Twitter’da kısa sürede yayılan paylaşıma tepki yağdı. Kullanıcılar pratisyen hekim olan Dr. Selçuk K.’yı Sağlık Bakanlığı’na şikâyet etmeye başladı. Twitter hesabının kendisine ait olduğunu ancak yazıyı kendisinin yazmadığını savunan Dr. Selçuk K.’nın bilgisayarı da polis ekiplerince incelemeye alındı. Edirne Halk Sağlığı Müdürlüğü’nce de ön inceleme başlatıldı.

Diyarbakır’da öldürülen Doktor Abdullah Biroğul, sesiz sedasız toprağa veridi

Dr. Selçuk K.’nın yazdığı kesinleşirse soruşturma başlatılacak
Selçuk K. ile ilgili Edirne Emniyet Müdürlüğü Bilişim Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri görevlendirildi. Yapılacak araştırmanın ardından yazıyı Selçuk K.’nın yazdığı belirlenirse ön inceleme soruşturmaya dönüştürülecek. Dr Selçuk K., ‘selcukkilickov’ kullanıcı adıyla Twitter hesabından meslektaşının ölümüne sevindiğini yazan bir tweet attığı iddia edildi. Dr. Selçuk K. hakkında Twitter’da kısa sürede binlerce yorum yapılırken, Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi’ne şikâyet edilmesi istendi.

Dr. Selçuk K. o iddiaları yalanladı
Meslektaşının ölümüne sevindiği öne sürülen doktor Selçuk K., yine paylaşım sitesi üzerinden kendisini savunarak iddiaları yalanladı. Yazının kendisi tarafından yazılmadığını anlatan Selçuk K. şu ifadeleri kullandı: “Konuyla ilgili gerek TBB’ye gerekirse Sağlık Bakanlığı’na şahsım tarafından bütün bildirimler yapılmıştı. Merhum meslektaşımız Abdullah Biroğul hakkında yazılan yazıların benimle hiçbir ilgisi yoktur. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Yüce Türk Milleti’nin ve hekimler olarak başımız sağ olsun. Merhumun ailesinden bu kederli günlerde benim ismim altında bu kadar kırıcı ve üzücü bir olayla karşılaştıkları için özür dilerim. Şahsımı tanıyan, bilen herkes bilir ki ben yaşamanın kutsallığına son drece bağlı olan, hiç tanımadığım bir canlı öldüğünde bile derinden üzülen bir kişiyimdir. Kaldı ki haince öldürülen merhum meslektaşımızın durumuna sevinecek kadar aciz ve aşağılık bir kişi değilim. Konuyla ilgili inceleme başlatılmış olup, Türk halkına sonuç ile ilgili bilgi verilecektir”.

YAZIYI PAYLAŞ


YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Araç çubuğuna atla