Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi

Adres

Kültür Mah., Ali Çetinkaya Blv. No: 26, 35220 Konak / İzmir

Web Sitesi

http://alsancakdh.saglik.gov.tr

Branşlar

Ağız ve DişÇocuk CerrahisiÇocuk SağlığıDahiliyeDermatoloji & CildiyeEnfeksiyon HastalıklarıEstetik Plastik ve Rekons.Fizik Tedavi ve Reh.GastroenterolojiGenel CerrahiGöğüs HastalıklarıGöz HastalıklarıKadın Hast. ve DoğumKalp ve Damar Hast.KardiyolojiKBBNörolojiNöroşirurji (BSC)OrtopediPsikiyatriSigarayı Bıraktırma KliniğiÜrolojiNevvar Salih İşgören Asancak Devlet Hastanesi, İzmir şehir merkezi olan Alsancak’ta hizmet veren ve 3 bloktan oluşmaktadır.
A BLOK: Fransız Hastanesi olarakta bilinen A blok 1857 yılında Fransızlar tarafından inşa edilmiş  ve uzun yıllar Fransız Hastanesi olarak hizmet vermiştir. Hastane , 1978 tarihinde imzalanan protokol ile Fransız Hükümeti tarafından Türk Hükümetine devir edilmiştir. 1986 tarihinde 50 yataklı Alsancak Devlat Hastanesi olarak hizmete açılmıştır.
B BLOK: 1935 tarihinde inşa edilmiş olup, Cumhuriyet dönemi ilk betonarme binalarından birisidir. B Blok ile bitişik olan şapel binasının ise yapım tarihi bilinmiyor.
C BLOK: Yapımına Hastane Yardım ve Yaşatma Derneği tarafından başlanmış olup, Başkanlığımız tarafından imşaatına devam edilerek kısmen bitirilmiş daha sonra ise hayırsever iş adamı Salih İşgören tarafından tamamlanarak 1996 yılında hizmete açılmiştır. Hastanenin yatak kapasitesi 200 yatağa çıkartılmış ve ismi Nevvar Salih İşgören Alsancak Devlet Hastanesi olarak değiştirilmiştir. Alsancak Devlet Hastanesi Tahlil sonuçları için aşağıdaki linki tıklayın: http://195.175.52.82:23010/ProLABSONUC

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör

Araç çubuğuna atla