Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi

Adres

Cevizli Mah., Kartal Eğitim Araştırma Hst. No: 7088, 34865 Kartal / İstanbul

Web Sitesi

http://kosuyolu.gov.tr

Branşlar

Acil ServisAğız ve DişAile HekimliğiAnestezi ve Rean.Çocuk KardiyolojiÇocuk SağlığıDahiliyeEndokrinoloji ve Met.Enfeksiyon HastalıklarıFizik Tedavi ve Reh.GastroenterolojiGöğüs CerrahisiGöğüs HastalıklarıKalp ve Damar Hast.KardiyolojiNefrolojiNörolojiNükleer TıpPsikiyatriYoğun Bakım1985 yılında kurulan hastane önce “Tüberküloz Dışı Göğüs Hastalıkları ve Astım Hastanesi” adını almış, sonrasında “Koşuyolu Kalp ve Araştırma Hastanesi” adıyla, hizmet vermeye devam etmiştir. Koşuyolu Kalp ve Araştırma Hastanesi İstanbul’da Kardiyovasküler Cerrahi ve Girişimsel Kardiyoloji alanındaki boşluğu hemen doldurmuş ve hasta sayısı hızla artmıştır.

Koşuyolu Hastanesinin kuruluş aşamasında ilk faaliyetlerden biri deneysel cerrahi için bir hayvan laboratuvarı olmuştur. Burada keçiler üzerinde akut ve kronik hayvansal deney olarak “Kardiyomiyoplasti Ameliyatının Deneysel Modeli” ilk proje olarak gerçekleştirilmiştir.

Hastane, 2005 yılı Haziran ayında Kartal’ da bulunan 40308 m2 kapalı alana ve 465 yatak kapasitesine sahip yeni binasına taşınarak daha önce Kardiyoloji, Kardiyovasküler Cerrahi Anestezi ve Reanimasyon dallarında verdiği eğitime, Cerrahi Gastroenteroloji eğitimini de ekleyerek Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi adını almıştır. Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi halen 465 yatak kapasiteli olup 80 yoğun bakım yatağı mevcuttur.

Tel: 0 216 500 15 00 / Fax: 0 216 459 63 21 / E-Mail: kosuyolukalite@gmail.com

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör

Araç çubuğuna atla