Samsun Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Hastanesi

Adres

Reşadiye Mahallesi, Civan Sokak, Dr. Mehmet Aydın Sağlık Kompleksi İlkadım / Samsun

Web Sitesi

http://www.samsunfizik.gov.tr/

Branşlar

Fizik Tedavi ve Reh.Genel CerrahiSamsun Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Hastalıkları Hastanesi 50 kadro yatakla Müstakil bir hastane olarak 1998 yılı ekim ayında hizmete açılmıştır. Samsun Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Hastalıkları hastanesi 1987 yılında, Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi bitişiğinde, Samsun Devlet hastanesine olan uzaklığı nedeniyle, hizmet etkinliği ve verimliliğin arttırılması düşünülerek, 1998 yılında ayrı bir hastane konumuna getirilmiştir. Müstakil bir hastane olarak 1999 yılı başından itibaren başlatılan modernizasyon çalışmalarıyla hastanemiz, fiziki, teknik hizmetler, ekipman ve hizmet anlayışı konusunda hızlı bir değişim sürecine girerek röntgen ve laboratuar bölümleri hizmete açılmıştır. Röntgen birimine alınan BMD cihazı ile kemik yoğunluğu çekimleri yapılarak teşhis ve tedavi hizmeti verilmeye başlanmıştır.

Başlangıçta 50 yataklı olarak hizmet veren Hastanemiz 750 m2 alanda Ocak 2007 yılında başlayan tadilat ve onarımlarla 5 mayıs 2007 tarihinde hizmete giren 40 yataklı Yeşilyurt Demir Çelik Rehabilitasyon servisi ve servislere eklenenen yeni yataklar ile beraber 99 yatak olarak hizmet vermeye başlamıştır. Yeni açılan servislerde yapılan tüm hasta odalarında, televizyon buzdolabı refakatçi koltuğu bulunmaktadır. Hastanemiz bugün de modern, kalitesi yüksek sağlık hizmeti sunabilmek için her türlü modernizasyon çalışmalarını devam ettirmektedir.

Hastanemiz toplam 7 Fizik Tedavi Uzman hekimiyle poliklinik hizmeti vermektedir. Hastalarımız polikliklinik hizmetlerimizden hekim seçme hakkını kullanarak yararlanabilmektedirler.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör

Araç çubuğuna atla