Hemşireye eziyet eden Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi görevden alındı

12 Ocak 2021  |  Kategori: Hemşireler, Medyada Sağlık Haberleri, Sağlık Gündemi Print

Kumluca Devlet Hastanesi’nde görevli bir hemşireye 500 kez ceza olarak “Ben salağım servisimden başka servise gittim” yazdıran Başhekim Ayşegül Alkan görevden alındı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Antalya’daki Kumluca Devlet Hastanesinde görevli hemşireye 500 kere “Ben salağım servisimden başka servise gittim” yazma cezası veren Başhekim Ayşegül Alkan’ın görevden alındığını duyurdu. “Başhekimin davranışı kabul edilemez” diyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Kimsenin yargılamayı kendisi yaparak kendi belirlediği bir cezayı uygulamaya hakkı yoktur” dedi.

Bakan Koca’nın açıklaması şöyle: Antalya Kumluca Devlet Hastanesinde yaşanan müessif olayla ilgili Bakanlığımız derhal harekete geçerek duruma el koymuştur. Görev yerinden ayrıldığı gerekçesiyle iki hemşiremize başhekim tarafından verildiği ileri sürülen cezai uygulamanın kabul edilmesi mümkün değildir. Her türlü görev ihmali ve hatalı davranış karşısında ne tür bir işlem yapılacağı ilgili mevzuatımızda belirtilmiştir. Kimsenin bunun dışında bir işlem yapma, yargılamayı kendisi yaparak kendi belirlediği bir cezayı uygulamaya hakkı yoktur. Özellikle bütün sağlık çalışanlarımızın özveri ile mücadele yürüttüğü bu dönemde Bakanlığımızın herhangi bir sağlık personelimizi incitecek bir fiile bile tahammül etmeyeceği bilinmelidir.

Söz konusu olay duyulur duyulmaz, Antalya İl Sağlık Müdürlüğümüz ve hemen ardından Bakanlığımız tarafından soruşturma başlatılarak Antalya Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ayşegül Alkan başhekimlik görevinden uzaklaştırılmıştır. Yürütülen disiplin soruşturmasının sonucu beklenmeksizin Alkan’ın başhekimlik sözleşmesi feshedilerek görevine son verilmiştir.”

Antalya Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Ayşegül Alkan’ın bir hemşireye görev yerinde bulunmadığı gerekçesiyle 500 kez “Ben salağım servisimden başka servise gittim” yazdırdığı ortaya çıkmıştı.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla