İstanbul Tabip Odası seçimlerini açık ara ile Demokratik Katılım Grubu kazandı

15 Nisan 2018   |    26 Nisan 2018   |   Kategori: Sağlık Gündemi Print

İstanbul Tabip Odası Seçimli Olağan Genel Kurulu bugün İstanbul Erkek Lisesi’nde gerçekleştirildi. Odanın yeni yönetimini, oyların büyük çoğunluğunu alan ‘Demokratik Katılım Grubu’nun adayı Prof. Dr. Pınar Saip ve ekibi kazandı.
İki yılda bir gerçekleşen İstanbul Tabip Odası’nın yeni yönetim kurulu seçimleri için hekimler, Cağaloğlu’ndaki İstanbul Erkek Lisesi’nde sandık başına gitti. Sabah saat 09.00’da başlayan oy kullanma işlemi, akşam saat 17.00’de sona erdi. Seçmen listesinde 33 bin 61 hekim bulunan ve Türk Tabipleri Birliği içinde en yüksek seçmen sayısına sahip İstanbul Tabip Odası seçimlerinde mevcut yönetimde olan “Demokratik Katılım Grubu” ile “Cumhuriyetçi Hekimler”, “Türk Hekimleri Birliği”, “Hekimlikte Birlik ve Haklar Platformu” olmak üzere 4 farklı grup yarıştı. Demokratik Katılım Grubu kesin olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 57’sini alarak seçimi kazandı.

Seçimde toplam 7 bin 265 seçmen oy kullandı

Seçim sonuçları şöyle:
Toplam Katılım: 7265
Demokratik Katılım Grubu: 4124
Hekimlikte Birlik ve Haklar Platformu: 1455
Cumhuriyetçi Hekimler: 1304
Türk Hekimleri Birliği: 382

Prof. Dr. Pınar Saip: “Yeni bir döneme başlayacağız”

Seçim sonrasında “Demokratik Katılım Grubu” adayı Prof. Dr. Pınar Saip, yaptığı açıklamada, duygularını şöyle ifade etti: “Önde gittiğimiz için çok sevinçliyiz. Bugün burası zaten bir bayram havası içindeydi. Bütün hekimler odalarına sahip çıkmak için hepsi geldiler. Katılım çok yüksekti. Ben de çok heyecanlıyım. Yeni bir döneme başlayacağız. Bu dönemde mümkün olduğunca tüm grupların, hekimlerin görüşlerini alarak bir program yapmak istiyoruz. Özellikle özlük haklarının daha iyiye gitmesi için. Elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz”

Prof. Dr. Pınar Saip kimdir? Kendi anlatımı ile

Niğde’de 1960 yılında bir hekimin kızı olarak dünyaya geldim. Robert Lisesi’nin ardından 1978’de Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne girdim. Öğrencilik dönemimde aktif olarak ülke ve öğrenci sorunlarıyla ilgilendim. Tıp Fakültesini 1984 yılında bitirdikten sonra mecburi hizmet görevi için 2 yıl Samsun Milli Eğitim Sağlık Eğitim Merkezi’nde çalıştım. Beyoğlu Devlet Hastanesi’nde iç hastalıkları uzmanlığı eğitimimi aldım. İç Hastalıkları asistanlığım boyunca İstanbul’un birçok hastanesinde rotasyon yaptım. İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nde tıbbi onkoloji yan dal ihtisası yaptım ve son 25 yıldır bu kurumda öğretim görevlisi olarak çalışıyorum.(Kaynak:Birgün)

Yönetim Kurulu listesi belli oldu

Demokratik Katılım Grubu’nun Yönetim Kurulu’nda, Pınar Saip, Rukiye Eker Ömeroğlu, Murat Ekmez, Güray Kılıç, Recep Koç, Osman Küçükosmanoğlu ve Osman Öztürk bulunuyor. Denetleme Kurulu’nda ise Nazmi Algan, Zeynep Solakoğlu ve Atıl Yüksek yer aldı. Onur Kurulu adayları ise Yavuz Ceylan, Nergis Erdoğan, Gökhan Ersoy, Selma Okkaoğlu Mutlu ve Lütfi Telci isimleri bulunuyor. Türk Tabipleri Birliği Merkez Delegasyon adayları arasında ise Raşit Tükel’in de bulunduğu 40 isim yer alıyor.

İzmir Tabip Odası seçimlerini Demokratik Katılımcı Hekimler kazandı


YAZIYI PAYLAŞ


YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Araç çubuğuna atla