1. Uluslararası ve 15. Ulusal Histoloji ve Embriyoloji Kongresi-THED 2020

Tarih:

28 May 2020 - 31 May 2020

Lokasyon:

Gülümser Hatun Termal Hotel - Kütahya, Türkiye

Şehir:

Kütahya, Türkiye


Değerli Meslektaşlarımız, 1. Uluslararası – 15. Ulusal Histoloji ve Embriyoloji Kongresi, Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği ve T.C. Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Histoloji ve Embriyoloji Ana Bilim Dalı tarafından 28-31/05/2020  tarihleri arasında Kütahya Gülümser Hatun Termal Otel’de düzenlenecektir. Sizleri kongremize davet etmekten büyük mutluluk ve gurur duymaktayız.

Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği’nin 30. Kuruluş yıldönümünü kutladığımız ve ilk Uluslararası kongremizde alanlarında söz sahibi değerli araştırmacıların konferanslarının yanında güncel araştırmaların sonuçlarının paylaşılarak derinlemesine tartışıldığı oturumlara yer verileceği ve yurt dışından konularında uzman bilim insanlarının davet edileceği kongremiz çok değerli katılımlarınız ile gerçekleşecektir. Bu anlamda kongremizde sizlerle buluşacak olmanın sevinç ve heyecanını yaşamaktayız. 1. Uluslararası-15. Ulusal Histoloji ve Embriyoloji Kongresi gelişim biyolojisi, moleküler biyoloji ve hücre biyolojisi, kök hücre, hücresel tedaviler, rejeneratif ve rekonstrüktif tıp, yardımlı üreme teknikleri, tümör biyolojisi, biyomedikal mühendisliği, biyoteknoloji ve biyoinformatik gibi bizleri çok yakından ilgilendiren güncel konularda multidisipliner katkılar ile bilimsel bir ortam oluşturulması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda lisansüstü ve uzmanlık öğrencilerimizin katılımını arttırmak için TÜBİTAK kongre destek programlarından katkı sağlanması hedeflenmektedir.

Kongremiz, Yükseköğrenim Personel Kanununun 14.05.2018 tarihli Ek 4. maddesine bağlı olarak “Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliği” çerçevesinde getirilen yeni düzenleme kapsamına uygun olarak düzenlenecektir. En az beş farklı ülkeden konuşmacının katılımı sağlanacaktır. Ayrıca, bildirilerin elektronik olarak etkinlik kitapçığında yer alması ve yayınlanmış tam metin olarak sunulması şartı yerine getirilecektir. Geleneksel olarak tüm kongrelerimizde olduğu gibi bir önceki kongre sonrası emekli olan çok değerli hocalarımıza, Histoloji ve Embriyolojiye gönül verip emek harcamış ve bu alanda 30 yılını tamamlayan büyüklerimize bilimsel katkıları için teşekkür plaketleri sunulacaktır. Türk Histoloji ve Embriyoloji ailesi olarak kuruluşumuzun 30. yılında bu özel anları paylaşmak ve ölümsüzleştirmek için gelin güzel Kütahya’da hep beraber olalım. Kongremizde Bilimsel Kurulun oluşturulması için bu duyuru ile tüm öğretim üyelerimize davette bulunmak istiyoruz. Kongrede sunulacak bildiriler Bilimsel Kurulda yer alacak öğretim üyelerince değerlendirilerek kabul edilecektir. Yine Bilimsel Kurul değerlendirmeleri sonucunda sözlü ve poster bildirileri belirlenerek kongre bilimsel programı oluşturulacaktır. Önceki kongrelerimizde olduğu gibi bilimsel araştırmaları ve özellikle de genç araştırmacıları teşvik amacı ile sözlü ve poster bildiri ödülleri verilecektir. Kongre ile ilgili tüm duyuruları ve güncel gelişmeleri kongre web sayfamız olan www.thedotuzuncuyil.org adresinden takip edebilirsiniz. Paylaşacağınız bilgi ve deneyimlerinizle, bilimsel ve sosyal anlamda değerli katılımlarınızla zenginleşeceğinden emin olduğumuz 1. Uluslararası-15. Ulusal Histoloji ve Embriyoloji Kongresine sizleri bir kez daha davet eder, Kütahya’da sizlerle buluşabilmek ümidiyle en iyi dileklerimizi sunarız.

Sevgi ve saygılarımızla, THED Yönetim Kurulu

Araç çubuğuna atla