10. Uluslararası Sterilizasyon Dezenfeksiyon Kongresi

Tarih:

29 Kas 2017 - 03 Ara 2017

Lokasyon:

Sueno Hotel ve Kongre Merkezi - Belek/Antalya

Şehir:

Belek/Antalya

Web Sitesi:

www.das.org.tr/2017


Saygıdeğer Meslektaşlarımız ve DAS Gönüllüleri, Sizleri bu yıl onuncusunu düzenleyeceğimiz DAS Kongresine davet etmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kongremiz bu yıl da Antalya’da Akdeniz’in görkemli ve tarih kokan atmosferinde gerçekleşecek. Akdeniz bölgesinin tarihi, Akdeniz etrafındaki kültürlerin ve bu topraklarda yaşayan insanlar arasındaki etkileşimin tarihidir. Bugün bu etkileşim biraz daha farklı tezahür etmekte, insanlar, şehirler, ülkeler kendi içlerine kapanmakta ve hatta ülkeleri korumak için duvarlar örmekten bahsedilmektedir. Elbette, vatandaşların ve onları vatandaş yapan kültürlerin korunması ülke yöneticileri için zorunluluktur, yükümlülüktür ama bu duvarlar entellektüel ilerlemenin önünde bir engel olmamalıdır. Daha fazla refah ve kalkınmanın anahtarı olan bilim ve teknoloji ne pahasına olursa olsun desteklenmelidir.

“Mediterranean” Dünya’nın merkezi anlamına gelir. Bazıları için Merkezi Sterilizasyon Üniteleri (MSÜ) de hastanelerin merkezi, hatta kalbidir. DAS Derneği olarak biz o kadar ileri gitmek istemiyoruz. Amacımız elbette ki MSÜ’nün önemini sorgulamak değil, tam aksine MSÜ’de sunulan hizmetin kalitesinin önemini vurgulamak. MSÜ, tüm diğer sağlık hizmeti veren birimler gibi hastaya sunduğu hizmet ve sağladığı kalite kadar önemlidir. O halde, hastane içinde MSÜ’nün önemini artırmak, yerini sağlamlaştırmak, bağımsız bir birim olarak kabul görmesini sağlamak istiyorsak, el birliğiyle hastaya ve sağlık personeline mümkün olan en üst kalitede tıbbi alet sağlamak için kaliteden ve standart uygulamalardan ödün vermeden çalışmalıyız. „Bağımsız bir birim olmak“ demek diğer birimlerle araya duvar örmek, kendi kabuğunun içinde hastaneden, ülkeden, dünyadan bihaber çalışmak değildir. Aksine, ancak duvarlarımızın ötesine bakmaya cesaret ettiğimizde özgürleşiriz. Çünkü ancak kendi ünitemizi diğer hastanedekilerle, diğer ülkelerdekilerle kıyasladığımızda içgörü kazanırız ve ancak bu sayede daha iyiye ulaşmak için çabalarız.

Türkiye’deki MSÜ’nün kabuklarını kırıp, duvarlarını yıkıp cesaretle bu kıyaslamayı yapmalarının ve içgörü kazanmalarının vaktidir diye düşünüyoruz. İşte tam da bu sebeple uluslararası lezzet içeren bir program sunuyoruz. Bu programın sadece içgörü kazandırmasını değil, çok kısa zamanda kendi uygulamalarınıza da yansımasını umuyoruz. Bu kongrenin ülkeler arasındaki bilimsel etkileşimi canlandırmasını; dezenfeksiyon, antisepsi ve sterilizasyon alanlarında uluslararası bilimsel ortaklıklar için bir fırsat olmasını diliyoruz.

Kongrede görüşmek dileğiyle, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Prof. Dr. Duygu Perçin
Kongre Başkanı

Kongre Tarihi ve Yeri
10. Sterilizasyon Dezenfeksiyon Kongresi, 29 Kasım – 03 Aralık 2017 tarihleri arasında,
Sueno Hotel ve Kongre Merkezi, Belek, Antalya’da gerçekleştirilecektir.

Kongre Akışı
29 Kasım 2017 Otel Giriş İşlemleri / Kongre Kayıt İşlemleri / Kurslar
29 Kasım 2017 Bilimsel Program / Açılıs Töreni / Açılıs Kokteyli
30 Kasım 2017 Bilimsel Program
03 Aralık 2017 Bilimsel Program / Kapanıs Töreni / Çıkış İşlemleri

Davet Mektubu
Kongre katılımı için kurumlara verilmek üzere talep edilecek kongre davet yazıları organizasyon sekretaryası aracılığı ile isteyen katılımcılara gönderilecektir. Kongre davet yazıları sadece izin amacı ile kullanılabilir.

Kongrenin Dili
Kongre dili yurtdışı davetli konuşmacılar ve ingilizce bildiri oturumları dışında “Türkçe”dir.

Yaka Kartı
Tüm katılımcı ve refakatçilerin kongre merkezine girişte, bilimsel oturumlar esnasında sergi alanlarında, poster alanlarında ve diğer sosyal programlarda yaka kartlarını takmaları kongrenin sağlıklı yürüyebilmesi ve güvenliği açısından mecburidir.

Katılım Belgesi
Kongreye kayıt yaptıran tüm katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

Bildiri Gönderimi
Bildiriler, www.das.org.tr/2017 internet adresi üzerinden, on-line bildiri sistemiyle toplanacaktır.

Kayıt – Konaklama
Kayıt, konaklama, günlük katılım bilgilerini www.das.org.tr/2017 adresinden ulaşabilirsiniz.

Önemli Tarihler
İndirimli Kayıt Ücretlerinden Faydalanmak İçin Son Tarih: 1 Eylül 2017
İndirimli Konaklama Ücretlerinden Faydalanmak İçin Son Tarih: 1 Eylül 2017
Bildiri Son Kabul Tarihi: 1 Ekim 2017
İptal İçin Son Tarih: 1 Eylül 2017

Araç çubuğuna atla