14. Ege Dermatoloji Günleri, 1 Mayıs 2019 tarihinde Bodrum’da başlayacak

Tarih:

01 May 2019 - 05 May 2019

Lokasyon:

Hilton Bodrum, Türkbükü - Bodrum, Türkbükü

Şehir:

Bodrum, Türkbükü


Her yıl Türkiye Dermatoveneroloji Derneği desteği ile yapılan ve gelenekselleşen “EGE DERMATOLOJİ GÜNLERİ” nin on dördüncüsü Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi, Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı’nın Başkanlığı’ nda 01- 05 Mayıs 2019 günleri arasında Bodrum’da Hilton Bodrum Türkbükü Hotel, Resort & Spa’ da düzenlenecektir. Yıllardır devam eden kongrelerimizin bu yıl on dördüncüsüne ulaşmanın gururu ve çoşkusu içindeyiz.

Kongremizin bu yıl ki en önemli özelliği Türkiye Dermatoveneroloji Derneği’ne ek olarak, International Society of Dermatology (ISD)’nin (Uluslararası Dermatoloji Derneği) eş-desteğinde düzenleniyor olmasıdır. 14. Ege Dermatoloji Günleri, International Society of Dermatology’nin 2019 yılında dünya genelinde destek vereceği beş ulusal ve bölgesel toplantıdan biri olma hakkını kazanmış ve ISD 2019 Toplantı Takvimi’ne alınmıştır. (www.intsocderm.org) ISD’nin bu desteğinin amacı, hem destek verdiği dermatoloji toplantılarının dünya çapında bilinirliklerini artırmak ve hem de o ülkedeki ISD üyesi dermatolog sayısını artırmaktır. ISD’nin verdiği bu destekle ve tüm yayın kanallarında bunu devamlı duyuruyor olması ile dünyanın dört bir yanından pekçok meslektaşımızın ilgisini çekeceğini düşündüğümüz kongremizin bu yılla birlikte global bir özellik kazanacağını ummaktayız.

Zengin bilimsel içerikli ve güncel kurslarıyla dermatoloji uzmanlarının mezuniyet sonrası eğitimine katkıda bulunacak ve tartışma oturumlarının ön planda olduğu geniş ufuklu bir kongre hedeflemekteyiz. Özenle seçilmiş konuların alanlarında deneyimli ulusal ve uluslararası akademisyen meslektaşlarımız tarafından son yeniliklerin eşliğinde sunulması planlanmaktadır. Katılımlarınızla gerçekleşip zenginleşecek kongremizde hep birlikte olmak dileğiyle sizleri davet ediyoruz.

Araç çubuğuna atla