14. Hipofiz Sempozyumu, Kasım 2018, Ankara

Tarih:

02 Kas 2018 - 03 Kas 2018

Lokasyon:

Swissotel - Ankara

Şehir:

Ankara

Web Sitesi:

www.hipofiz2018.org


Değerli Meslektaşlarımız, Sizleri 2-3 Kasım 2018 tarihleri arasında Swissotel Ankara’da gerçekleştireceğimiz 14. Hipofiz Sempozyumu’na davet ediyoruz.

Yarım gramı geçmeyen ağırlığına rağmen hipofiz, hala bilimin gündemi ve endokrinolojinin en şaşırtıcı alanlarından biri olmaya devam ediyor. Türkiye’de ilk hipofiz sempozyumunun düzenlendiği yıl Pubmed’de hipofiz ile ilgili 3323 makale yayınlanmıştı, 2018’in ilk yarısındaki yayın sayısı ise 2458 olarak görünmekte. Harvey Cushing’in 1907 yılında “çok esrarengiz bir organ, gemilerdeki kaçak yolcu gibi” diye tarif ettiği hipofiz bezine dair bilinmeyenler, geçen 111 yılda hala tamamen çözülebilmiş değil! Yeni moleküler mekanizmalar, yeni hastalıkları ve dolayısıyla yeni tedavi seçeneklerini gündemimize taşıyor. Nöroendokrinolojideki keşifler, hipofizi sistemik kronik hastalıklarla ilişkilendiriyor. Hala kür sağlamakta zorlandığımız tümörler birer sorun. Kür sağladığımız fonksiyonel tümörler sonrasında bile sebat eden klinik sendromlar görüyoruz. Hipopitüitarizm ile ilgili önemli gelişmeler var. Endokrinoloji dışında kullanımı giderek artan yeni biyolojik ajanlara hipofizin ne kadar duyarlı olduğunu görüyor, bu sayede hipofizitleri daha iyi kavrayabiliyoruz. Bu yıl 14.cüsünü gerçekleştireceğimiz Hipofiz Sempozyumunda bu güncel gelişmeleri gözden geçirip, yeni bilimsel verilerin klinik pratiğimiz için ne anlam taşıyabileceğini, cerrahlarımız, nöroradyologlarımız ve nöropatologlarımız ile biraraya gelip tartışacağız. Deneyimli hipofiz merkezlerimizin klinik yaklaşımlarını görebileceğiz.

Biliyoruz ki, sempozyumumuzun başarısı, aktif katılımlarınızla mümkün. Sizleri aramızda görmekten onur duyacağız. Hipofiz hastalarımıza iyi gelecek bir toplantı olması dileğiyle,

Saygı, sevgi ve selamlarımızla…

Prof. Dr. Selçuk Dağdelen, Prof. Dr. Tomris Erbaş, Prof. Dr. Miyase Bayraktar

Genel Bilgiler


Sempzoyum Tarihi ve Yeri

14. Hipofiz Sempozyumu, 2-3 Kasım 2018 tarihlerinde Swissotel, Ankara’da gerçekleştirilecektir.

Sempozyum Dili

Sempozyum dili Türkçe’dir.

Yaka Kartı

Sempozyum süresince yaka kartı bulundurulmalıdır.

Sempozyum Kayıt

Kayıt masası; 2-3 Kasım 2018 tarihlerinde 08:00 – 20:00 saatleri arasında açık olacaktır. Yaka kartı, katılım belgesi ve toplantı dokümanlarını kayıt masasından alabilirsiniz.

Katılım Belgesi

Sempozyuma kayıt yaptıran tüm katılımcılara, toplantının son günü olan 3 Kasım 2018 tarihinde, katılım belgeleri verilecektir. Katılım belgelerini kayıt masasından alabilirsiniz.

Davet Mektubu

Sempozyum katılımı için kurumlara verilmek üzere talep edilecek olan sempozyum davet yazıları Sempozyum Sekreterliği aracılığı ile isteyen katılımcılara gönderilecektir. Fazla sayıda hekim istihdam eden kurumlara merkezi izin yazısı yazılacaktır. Bu tür davet yazıları sadece izin amacı ile kullanılabilir.

Transfer Bilgileri

Transfer talepleriniz ile ilgili DMR Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Araç çubuğuna atla