2. Diyabet Teknolojileri Sempozyumu, Aralık 2018, Ankara

Tarih:

07 Ara 2018 - 09 Ara 2018

Lokasyon:

The Ankara Hotel - Ankara

Şehir:

Ankara

Web Sitesi:

www.diyabetteknolojileri.com


Diyabet tedavisi giderek daha karmaşık hale geliyor. Bir yandan hastalık insidansı artıyor, öte yandan yeni tedavi seçenekleri katlanarak artıyor. Fakat gerek hastalığın önlenmesi, gerekse glisemik kontrol açısından hala hedeflediğimiz yere ulaşabilmiş değiliz.

1923 Nobel’ini kazanan insülinin keşfinden bu yana, diyabetolojiyi o kadar etkili değiştirebilecek bir keşif, henüz gerçekleşmedi. Ama özellikle son 10 yılda, diyabetle mücadelemizi kolaylaştıracak çok önemli teknolojiler geliştirildi. Yeni glukoz ölçüm yöntemleri, insülin infüzyon sistemleri, kapalı devre uygulamalar aslında hep diyabetle mücadelemizi iyileştirmek, verimimizi arttırmak için tasarlandı. Fakat diyabet teknolojileri de giderek karmaşıklaşıyor. Yoğun gündemimizde, çocuk ve erişkin endokrin uzmanları olarak, Türkiye’de ilk kez bir araya gelip, diyabet tanı ve tedavisinde kullanabileceğimiz teknolojik gelişmeleri gözden geçirmek istedik.

Bu sempozyumun ilham kaynağı, Avrupa İleri Diyabet Teknolojileri ve Tedavileri Kongresi’dir. 2015 yılında “Diyabet Teknolojileri Kursu” olarak önce Ankara, ardından İzmir’de gerçekleştirdiğimiz, çocuk ve erişkin endokrinologları, diyabet eğitim hemşireleri ve diyetisyenlerimizi bir araya getirdiğimiz, toplantılarda, ulusal kongrelerimizde çok da derinine inip tartışmaya fırsat bulamadığımız iki konuya odaklanmıştık: insülin pompaları ve devamlı glukoz monitorizasyon sistemleri. Katılımcılarımızın olumlu geri bildirimlerinden, böyle bir etkinliğe ihtiyaç olduğunu, yalnızca diyabetolojideki teknolojik gelişmelere odaklı bir güncellemenin rutin klinik uygulamalarımızda önemli bir boşluğu doldurduğunu tespit etmiştik. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji Bilim Dalı ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatrik Endokrinoloji ve Diyabet Bilim Dalları olarak, Türk Diyabet Vakfı ve Türkiye Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği işbirliğiyle, bu etkinlikleri bir sempozyuma dönüştürerek devam ettiriyoruz.

7-9 Aralık 2018’de Ankara’da gerçekleştirmeyi planladığımız “2. Diyabet Teknolojileri Sempozyumu”na katılımınız ve desteğiniz bizleri onurlandıracaktır.

Sempozyum Yeri ve Tarihi

2. Diyabet Teknolojileri Sempozyumu, 7-9 Aralık 2018 tarihlerinde The Ankara Hotel’de gerçekleşecektir.

Önemli Tarihler

İndirimli kayıt için son gün: 10  Ekim 2018

Bildiri gönderimi için son gün: 1 Kasım 2018

Kayıt İptali:  10 Eylül 2018 tarihine kadar yapılacak iptallerde, ödenen ücretin %50’si iade edilecektir. Bu tarihten sonra yapılacak iptallerde iade yapılmayacaktır

Bildiriler

Bildiri son gönderim tarihi 1 Eylül 2018 saat 00.00’e kadardır. Kongreye bildiri olarak sadece özgün araştırma bildirileri kabul edilecektir,  derleme kabul edilmeyecektir.  Bildiri özetleri, en fazla 300 kelime içerir şekilde Türkçe ve İngilizce hazırlanacaktır.

Bildirisi kabul edilen araştırmacılar kabul yazısı aldıktan sonra erken kayıt koşullarından yararlanabilirler. “Kağıt Dostu” kongre ilkelerimiz dahilinde poster sunumları e-poster olarak yapılacak, basılı poster sunumu yapılmayacaktır. Bu nedenle kabul edilen bildirilerin önceden elektronik olarak tarafımıza iletilmesi gereklidir. Bu konuda ayrıntılı bilgi, bildiri sahibine e-posta ile iletilecektir.

İklim

Kongre tarihlerinde Ankara’da hava sıcaklığının 7oC-9oC arasında  olması beklenmektedir.

Yaka Kartı  

Kongre katılımcılarının yaka kartlarını kongre merkezinde sürekli olarak takmaları rica olunur.

Kongrenin Dili

Kongrenin dili Türkçe ve İngilizce’dir.

Sosyal Program

Duyurulacaktır.

Araç çubuğuna atla