2. Türk-Rus Ürojinekoloji Sempozyumu, Kasım 2018, İstanbul

Tarih:

17 Kas 2018 - 18 Kas 2018

Lokasyon:

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ
BEŞİKTAŞ KAMPÜSÜ FAZIL SAY SALONU
- İstanbul

Şehir:

İstanbul

Web Sitesi:

www.urogynecologyacademy.com/


Sevgili meslektaşlarım, Kadın doğum uzmanlığı eğitimi, ne yazık ki, hep organik sorunların tedavisini içerdiği için ‘işin’ estetik yanı ihmal edilmekte veya kolporafi anterior/posterior’u geçememektedir. Oysa kadının vücut bütünlüğünü oluşturan en önemli anatomik yapılardan biri olan vulva’yı en sık muayene eden hekim grubu olarak ; bu bölgenin ‘estetik sorunlarını es geçmemiz kabul edilemez. Dahası ‘kadın özgüveninin’ gelişimi ile uyumlu olarak; plastik amaçlı taleplerle de karşıkarşıya kalmaktayız. Vurguladığımız bu gerçeklerden yola çıkarak ‘kadın genital estetiğinde’ en güncel uygulamaları hem sizlere tanıtmak hem de uygulamayı sorunsuz gerçekleştirebilmeniz için kadavralar üzerinde ‘pratik’ yapabileceğiniz bir kursu düzenleme kararı aldık.

Dahası ‘kadın özgüveninin’ gelişimi ile uyumlu olarak; plastik amaçlı taleplerle de karşıkarşıya kalmaktayız. Vurguladığımız bu gerçeklerden yola çıkarak ‘kadın genital estetiğinde’ en güncel uygulamaları hem sizlere tanıtmak hem de uygulamayı sorunsuz gerçekleştirebilmeniz için kadavralar üzerinde ‘pratik’ yapabileceğiniz bir kursu düzenleme kararı aldık.

Jinekolojik estetik cerrahi hızla gelişip, çeşitlenirken ‘jinekologların’ uzmanlık eğitimlerinde göz ardı edilen ‘plastik uygulamaları’ sizlere tanıtmak ve mesleki kariyerinizde belki de bir dönüm noktası oluşturacak süreci başlatmak istiyoruz. Estetik cerrahinin en önemli sorunu olan ‘hasta memmuniyeti’nin aşılabilmesi için uygulamaların bilimsel alt yapısı önce anlatılacak akabinde ise kadavra üzerinde, sınırlı sayıda katılımcı eğitmenlerle birlikte çalışma şansı elde edecektir.

Kurs bitiminde katılımcıların ‘güvenli’ jinekolojik estetik cerrahi uygulamalarını rahatlıkla gerçekleştirebileceklerine inancımız tamdır. Ürojinekoloji Derneği olarak her zaman benimsediğimiz ‘doğru klinik uygulamalar’ rehberliğinde sizlerin ‘jinekolojik estetik uygulamalar’ konusunda güncellenmesine katkı sağlamak istiyoruz. Bu misyonun gerçekleştirilmesi sürecinde desteklerini esirgemeyen Bahçeşehir Üniversitesine de teşekkür ediyoruz.
Katılımınız kaiyerinizde dönüm noktası olabilir.

Araç çubuğuna atla