22. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi

Tarih:

07 Eki 2020 - 11 Eki 2020

Lokasyon:

Titanic Deluxe Hotel - Belek, Antalya

Şehir:

Belek, Antalya


Değerli meslektaşlarım, Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneğimiz, yıl boyunca yurt içi ve yurt dışında çeşitli kurslar ve etkinlikler yapmasının yanı sıra her yıl ekim ayında yaptığı Ulusal İç Hastalıkları Kongresi’nin yirmiikincisini, 7-11 Ekim 2020 tarihleri arasında Titanic Deluxe Otel & Kongre Merkezi Belek, Antalya’da gerçekleştirilecektir. Bilimsel kongreler içinde en fazla ilgi çeken ve katılımcı sayısı her yıl artan kongremize bu yıl da 3250’yi aşkın sayıda hekim arkadaşımızın katılımını beklemekteyiz.
Kongremizde İç Hastalıkları kliniklerindeki çok önemli ve ilgi çeken konuların yanı sıra, kronik hastalıklara yaklaşım ile birlikte tıptaki yeni gelişmeler gözden geçirilecektir. Konuşma konuları titizlikle ve güncel ihtiyaçları karşılayacak şekilde bir komite tarafından oluşturulmuştur. Son dört kongremizde başlattığımız “vaka tartışmalı oturumlar” bu yıl da sürecektir. Çok ilgi gören bu oturumlarda olgu temelli bir tartışma ortamı oluşturarak çözümler bulunmaya çalışılacaktır..
Organizasyon komitesinin önceliği, katılımcılara geniş konu ve alanlarında deneyimli konuşmacılar tarafından oluşturulmuş olan bilimsel programı kaliteli bir şekilde sunmaktır. Kongremizde sizler için en iyi programı hazırlamaya gayret ettik Son gelişmelere ilişkin konferanslar, iç hastalıklarında kanıt-hastalık ilişkisi oturumları, klinik ve laboratuvarlardaki güncel konuları içeren sempozyumlar programın ana başlıklarını oluşturacaktır.
Önceki yıllarda kongrenin yanı sıra kurslarımıza olan yoğun ilgiden güç ve cesaret alarak bu yıl da kongremizden bir gün önce hekimlik pratiğinize ve güncel uygulamalarınıza yardımcı olacağını düşündüğümüz kurslar düzenlemekteyiz. Sınırlı sayıdaki katılımcının yer alacağı bu kurslarda kursiyerler uzman hocalarımızla interaktif bir eğitim imkanı bulacaktır.
Her yıl gönderdiğiniz özenle seçilmiş konularda titizlikle hazırlamış bildiriler ve klinik uygulamalar sırasında karşılaştıklarınız ilginç öğretici vakalarınızın kongremizin bilimsel içeriğine katkısı büyüktür.   Bu yılda bildirilerinizi beklemekteyiz.
Kongre bilimsel programı yanında sosyal program olarak da keyifle vakit geçireceğinize inandığımız kongremizde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
Saygılarımla,
Prof. Dr. Kerim GÜLER
Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı
Araç çubuğuna atla