22. Ulusal Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Kongresi

Tarih:

27 May 2020 - 31 May 2020

Lokasyon:

Concorde Luxury Hotel - K.K.T.C.

Şehir:

K.K.T.C.


Değerli Meslektaşlarımız, 22. Ulusal Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Kongresi, 27-31/05/2020 tarihleri arasında Concorde Luxury Otel, Kıbrıs’ta gerçekleştirilecektir. Bilindiği üzere hipertansiyon, kardiyovasküler ve renal hastalıklar, yarattığı komplikasyonlar, morbidite ve mortaliteler açısından erken tanısı ve optimal tedavisi önem arz eden multisistemik sonuçları olan hastalıklardır. Zaman geçtikçe tanımlamalar ve tedavilerdeki öneriler değişiklik göstermekle birlikte klasik bilgilerin tekrar tekrar hatırlanması genel klinik pratik yaklaşım için olmazsa olmazdır.

Bu yılda kongre bilimsel programımızda hem klasik hem de bu alanlara yeni eklenen bilgileri ayrıntılı olarak, alanlarında çok değerli, ulusal ve uluslararası düzeyde konuşmacı hocalarımızdan dinleme fırsatı bulacağız. Hipertansiyon, kardiyovasküler hastalıklar, klinik nefroloji, diyaliz ve transplantasyon alanlarını yeni çalışmalar ışığında tekrar gözden geçirirken, tedaviler ile ilgili kurumsal ve sosyal sorunlara da yer vereceğiz. 21. kongrede ilkini gerçekleştirdiğimiz, büyük ilgi gören bilgi yarışması bu yılda devam edecek ve hem kongrede öğrendiklerimizi hem de genel kültürümüzü test etme fırsatı bulacağız. Sözlü ve poster bildiriler ve yine 21. kongrede ilkini gerçekleştirdiğimiz yoğun katılım gören multidisipliner olgu sözlü bildiri bölümleriyle, yapılan çalışmalar ve ilginç vakaları uzman hocalarla tartışma fırsatı bulacağız. Ayrıca, bilimsel kurulumuz tarafından ayrıntılı değerlendirme sonucunda dereceye giren bildirilere başarı ödülleri verilmeye devam edilecektir. Daha önceki yıllarda olduğu gibi, derneğimiz tarafından belirlenen kontenjan kapsamında, kongremize bildirileri ile katılım gösteren asistan doktor arkadaşlarımıza, bu yıl da kayıt, konaklama ve ulaşım desteği vermeye devam edeceğiz. Kongremiz Türk Tabipler Birliği tarafından kredilendirilmekte olup, programın hazırlanmasında emeği geçen herkese hem teşekkür ediyor hem de başarılar diliyoruz.

Türk Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Derneği Yönetim Kurulu adına siz değerli meslektaşlarımızı kongremize davet etmekten büyük onur duyuyorum. Saygılarımla, Prof. Dr. Ülver Derici, Kongre Başkanı

Araç çubuğuna atla