3. Diyabet Teknolojileri Sempozyumu

Tarih: 27 May 2021 -29 May 2021
Lokasyon: Online - Online
Şehir: Online


Değerli Katılımcılarımız,

Diyabet tedavisi giderek daha karmaşık hale geliyor. Bir yandan hastalık insidansı artıyor, öte yandan yeni tedavi seçenekleri katlanarak artıyor. Fakat gerek hastalığın önlenmesi, gerekse glisemik kontrol açısından hala hedeflediğimiz yere ulaşabilmiş değiliz.

Avrupa İleri Diyabet Teknolojileri ve Tedavileri Kongresi’nden ilham alarak 2015 yılında “Diyabet Teknolojileri Kursu” olarak önce Ankara, ardından İzmir’de gerçekleştirdiğimiz, çocuk ve erişkin endokrinologları, diyabet eğitim hemşireleri ve diyetisyenlerimizi bir araya getirdiğimiz toplantılarda, ulusal kongrelerimizde çok da derinine inip tartışmaya fırsat bulamadığımız iki konuya odaklanmıştık: insülin pompaları ve devamlı glukoz monitorizasyon sistemleri. Katılımcılarımızın olumlu geri bildirimlerinden, böyle bir etkinliğe ihtiyaç olduğunu, yalnızca diyabetolojideki teknolojik gelişmelere odaklı bir güncellemenin rutin klinik uygulamalarımızda önemli bir boşluğu doldurduğunu tespit etmiştik. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji Bilim Dalı ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatrik Endokrinoloji ve Diyabet Bilim Dalları olarak, Türk Diyabet Vakfı ve Türkiye Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği işbirliğiyle, bu etkinlikleri bir sempozyuma dönüştürerek devam ettiriyoruz.

27 – 29 Mayıs 2021’de İzmir’de canlı olarak gerçekleştirmeyi planladığımız fakat tüm dünyanın içinde bulunduğu pandemi süreci nedeniyle meslektaşlarımızın ve sektör temsilcilerinin sağlığını düşünerek E-SEMPOZYUM’a çevirme kararı aldığımız 3. Diyabet Teknolojileri Sempozyumu’na  katılımınız bizleri onurlandıracaktır.

Saygı ve selamlarımızla,

Sempozyum Başkanları

Prof. Dr. Damla Gökşen

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatrik Endokrinoloji Ve Diyabet Ana Bilim Dalı 

Prof. Dr. Selçuk Dağdelen

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji Ana Bilim Dalı

Araç çubuğuna atla