3. Türkiye Bilimsel Araştırmalar ve Koruyucu Hekimlik Kongresi

Tarih: 20 Kas 2022 -23 Kas 2022
Lokasyon: Acapulco Resort Convention Hotel - KKTC
Şehir: KKTC


Değerli Meslektaşlarımız,
Tüm dünyayı sarsan ve neredeyse iki yıldır gündemimizi her yönü ile meşgul eden pandemi günlerinde, sadece insan sağlığının değil insan yaşamındaki her işlevin gözle görülmeyen bir mikroorganizmaya nasıl esir olduğuna şahit olduk.

Bu mikroorganizmanın dünyaya yayılma hızından ve şeklinden yola çıkarak korunmak için evlerimize kapandığımız, iş yerlerinden evlere taşındığımız, neredeyse tüm rutinlerimizin askıya aldığımız, eğitim faaliyetlerinin de dolayısıyla sanal ortama taşındığı bu süreçte “Covid-19” bizlerin tüm hayati sistemleri tekrar gözden geçirmemizi sağladı. Pandemi sürecinde bir kez daha koruyucu hekimliğin ve bu konu ile ilgili girişimlerin ne kadar önemli olduğunu bizlere gösterdi.

Koruyucu hekimliği önceleyen, pratik meslek yaşamını bilime adamış kişiler olarak, pandemi nedeni ile ertelenen yüz yüze toplantımızı 20-23 Kasım 2022’de yeniden düzenliyoruz, koruyucu hekimliği bir adım daha öne taşımak, bilgilerimizi tazelemek, deneyimlerimizi paylaşmak, yeni araştırmaları takip etmek adına bir araya gelmek istiyoruz ve bu sebeple 3. Türkiye Bilimsel Araştırmalar ve Koruyucu Hekimlik Kongresi çatısı altında aile hekimleri ve pediatri uzmanları olarak buluşuyoruz.

Önceki kongrelerimizdeki gibi yine bilimsel tatmini yüksek, konusunda uzman akademisyenlerimiz ile bulaşacağımız kongremizde mesleki açıdan ihtiyaç duyulan birçok konuda bilgi sahibi olacak veya derinlere sakladıklarımızı hatırlayacağız. Kongre süresince devam edecek olan, aile hekimliği ve pediatri salonlarında eş zamanlı 2 farklı bilimsel program hazırlıyoruz. Bilimsel danışma kurulumuz ile sahada bizzat çalışan hekimlerimizin talepleri doğrultusunda ihtiyaca yönelik ve en faydalı programı hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Kıbrıs Acapulco Resort Kongre Merkezinde hep birlikte bilimsel, verimli ve de nefes alabileceğiz dopdolu bir 4 gün geçirmek temennisi ile kendisini aile hekimliğine, pediatriye ve koruyucu hekimliğe adamış tüm meslektaşlarımızı 20-23 Kasım 2022’de kongremizde görmekten onur duyacağız.

Saygılarımızla,

Kongre Başkanı
Dr. Mehmet Gökhan KARA

Araç çubuğuna atla