39. Ulusal Radyoloji Kongresi (TÜRKRAD2018)

Tarih:

06 Kas 2018 - 11 Kas 2018

Lokasyon:

Sungate Otel, - Kemer-Antalya

Şehir:

Kemer-Antalya

Web Sitesi:

www.turkrad2018.com 


Değerli Meslektaşlarım, Bir kongrede daha bir arada olacak olmanın heyecanı içerisindeyim. Derneğimizin üyelerimize en kapsamlı bilimsel, eğitimsel, mesleki ve sosyal birlikteliği sağladığı etkinliğimiz olan ulusal kongremiz, TÜRKRAD 2018 (39. Ulusal Radyoloji Kongresi) bu yıl 6-11 Kasım 2018 tarihleri arasında, Rixos Sungate Kongre Merkezi – Kemer, Antalya’da gerçekleştirilecektir. Kongremizin bilimsel kurul başkanı Dr. Murat Danacı, Kongre Bilimsel Kurulu ile birlikte başarılı bir program hazırladılar. Bu yıl iki ana konudan birisi “Rastlantısal Lezyonlar”, diğeri ise “Radyolojik İzlem” olarak belirlendi.

Katılımınızla zenginleşeceğine inandığımız kongremizde konu içerikleri sizlerden gelen geri bildirimlere göre belirlenmektedir. Bu şekilde, kongre programımız içerisinde “Kas-iskelet US Kursu”, “Kardiak Görüntüleme Kursu” ve “Batın Kursu” yapılacaktır. Programda temel konuların yanı sıra güncel konulara ve yeni gelişmelere de yer ayrılacaktır. Konu başlıkları, Seviye I; İlgili konuya ait temel başlıklar, Seviye II: Konuyla daha yakından ilgilenenlere göre daha spesifik içerik, Seviye III; Güncel ve yeni bilgiler, olmak üzere üç seviyeli olacak şekilde planlanmıştır.

Son bir yıldır başlıca “tetkik yoğunluğu” kapsamında yoğunlaşan problemlerimizi, yaptığımız ortak toplantılar ve geri bildirimleriniz dikkate alınarak Ocak 2018 tarihinde tamamlamış olduğumuz raporumuz Sağlık Bakanlığı tarafından titizlikle dikkate alınmış, bu alanda çalışma grupları oluşturulmuş ve Sağlık Bakanlığı ile yürütmekte olduğumuz müşterek çalışma devam etmektedir. Başlıca tetkik yoğunluğu konusu olmak üzere bu yıl da kongremizde “Aramızda Konuşacaklarımız” oturumunda mesleki ve hukuksal sorunlarımızı konuşacağız ve çözüm önerilerini görüşeceğiz.

Kongrelerin ana amaçlarından birisi de sosyal bütünleşmedir. Bu bağlamda, bir arada olabileceğimiz sosyal ve sportif etkinlikler için daha fazla zaman yaratmaya çalışacağız. Özellikle lise ders programında yer alan sportif ve sosyal içerikli ders başlıklarından esinlenerek hazırlamış olduğumuz ve yeni etkinliklerin de ilave olacağı sosyal programda hep birlikte olabilmek şimdiden heyecan veriyor.

Bu yıl kongremiz kapsamında olağan genel kurulumuz ve yönetim kurulu seçimi de olacaktır. Katılım ve katkılarınızı bekliyoruz.

Her zaman olduğu gibi güzel bir kongrede hep birlikte olmak, kongremizi donanımlı ve doymuş olarak sonlandırabilmek dileğiyle,

Saygılarımla,
Dr. Tamer KAYA
Türk Radyoloji Derneği Başkanı

KONGRE MERKEZİ

39. Ulusal Radyoloji Kongresi Rixos Sungate Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

TOPLANTI TARİHLERİ
Kongre toplantıları, 6-11 Kasım 2018 tarihlerinde yapılacaktır.

KONGRE DİLİ
Kongre dili Türkçedir. Kongre düzenleme kurulunun uygun gördüğü salon veya salonlarda İngilizce – Türkçe ve Türkçe – İngilizce simultane tercüme sağlanacaktır.

KREDİLENDİRME
Kongrenin tüm oturumları ve kurslar Türk Tabipler Birliği Sürekli Tıp Eğitimi Kredilendirme Kurulu tarafından kredilendirilecektir.

İZİNLER
Kongre  katılımı  için kurumlara verilmek  üzere  talep edilecek  kongre davet yazıları  Organizasyon  Sekreterliği aracılığı  ile isteyen  katılımcılara gönderilecektir. Bu tür  davet yazıları sadece izin amacı  ile kullanılabilir.  Bu tür  davet mektubu sahibi misafirlerin kayıt ve konaklama ücretleri kendilerine aittir.

SEKRETARYA HİZMETLERİ
Kongre merkezindeki sekretarya aracılığı ile müracaatlarınız cevaplandırılacaktır. Kongre öncesinde lütfen Serenas Turizm ile irtibat kurunuz.

YAKA KARTLARI
Tüm katılımcılara yaka kartı verilecektir. Kongre düzeninin sağlanabilmesi için yaka kartlarının sürekli takılması rica olunur.

İPTAL ŞARTLARI

  • Tüm rezervasyon iptallerinin Serenas Turizm’e yazılı olarak bildirilmesi gerekmektedir.
  • 12 Haziran 2018 tarihine kadar bildirildiği takdirde kayıt ve konaklama ücretlerinin tamamı iade edilecektir.
  • 12 Haziran – 12 Temmuz 2018 tarihi arasında bildirildiği takdirde kayıt ve konaklama ücretlerinin % 50’si iade edilecektir.
  • 12 Temmuz 2018 tarihinden sonra yapılan iptallerde, geri ödeme yapılmayacaktır.

Araç çubuğuna atla