44. Ulusal Fizyoloji Kongresi, 1-4 Kasım 2018, Antalya

Tarih:

01 Kas 2018 - 04 Kas 2018

Lokasyon:

Port Nature Resort Hotel - Belek - Antalya

Şehir:

Belek - Antalya

Web Sitesi:

www.ufk2018.org


Saygıdeğer Meslektaşlarım,
Fizyolojik Bilimler alanındaki çok hızlı değişen güncel gelişmeleri ve deneyimleri paylaşmak, elde edilen verileri ve sorunları çözüm önerileriyle birlikte tartışmak amacıyla yaklaşık yarım asırdır düzenlediğimiz Türk Fizyolojik Bilimler Derneği’nin bu yılki Ulusal Fizyoloji Kongresi, 1-4 Kasım 2018 tarihleri arasında Antalya-Belek Port Nature Resort Hotel’inde yapılacaktır. Fizyolojik Bilimler alanında çalışan bilim insanları arasındaki iletişim ve işbirliğini geliştirdiğini düşündüğümüz kongrelerimizin, sürdürülen akademik çalışmaların kalite ve verimliliğinin artmasına da olumlu katkı yaptığına inanıyoruz.

Kongremizin en önemli hedeflerinden biri de ülkemizdeki genç bilim insanlarını teşvik etmek ve yabancı bilim insanlarıyla buluşturmaktır. Bu amaçla kongremize yurt dışından kendi çalışma alanında tanınmış birçok bilim insanı davet edilmiş ve olumlu yanıt alınmıştır. Davet edilen isimlerin tümü, program kesinleştikten sonra web sayfamızdan (www.ufk2018.org) sizlere duyurulacaktır. Kongremize poster ve sözlü sunumlara ek olarak davetli konuşmacı olarak kongrede yer almasını istediğiniz bilim insanlarını ve organize etmeyi düşündüğünüz panel konularını kongre düzenleme kuruluna iletebilirsiniz.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi en iyi poster, sözlü sunum ve genç araştırıcı ödülleri derneğimiz tarafından bu yıl da verilecektir. Ayrıca son üç yılda olduğu gibi “Türk Fizyolojik Bilimler Derneği 44. Ulusal Fizyoloji Kongresinde” sunulan çalışmaların “İngilizce Özetleri”, SCI tarafından taranan ve 2017 yılı etki değeri 4,86 olan “Acta Physiologica” dergisinde yayımlanacaktır. Kongreye gönderilen ancak kongrede sunulmayan İngilizce özetler, “kongrede sunulmamıştır” ibaresiyle yayımlanacaktır. Fizyolojik Bilimler alanında çalışan siz değerli meslektaşlarımızı ve geleceğimiz olan genç akademisyenlerimizi 1-4 Kasım 2018 tarihleri arasında Belek/Antalya’da düzenlediğimiz uluslararası katılımlı, 44. Ulusal Fizyoloji Kongresinde görmekten büyük mutluluk duyacağımızı belirtir, saygılar sunarız.

Doğal güzellikleri, denizi ve tarihi dokusuyla Akdeniz’in incisi Antalya’da buluşmak üzere …
Kongre Düzenleme Kurulu Adına
Prof. Dr. Erdal AĞAR
Kongre Başkanı

Araç çubuğuna atla