5. İç Hastalıkları Akademisi Kongresi

Tarih: 08 Nis 2021 -10 Nis 2021
Lokasyon: Online - Online
Şehir: Online


Değerli meslektaşlarım,

Tıbbi Araştırmalar ve Eğitim Derneği (TAEDER) tarafından her yıl düzenlenen İç Hastalıkları Akademisi Kongresi’nin beşincisi 8-10 Nisan 2021 tarihlerinde online olarak yapılacaktır.

Kongremiz, iç hastalıkları alanında yapılan bilimsel aktiviteler içerisinde, konu çeşitliliği, genel dahiliye başta olmak üzere geniş konuşmacı kitlesi ve artan katılımcı sayısıyla her yıl bir adım daha öne çıkmaktadır.

İç hastalıkları bilim dalının; sahip olduğu geniş ve yoğun konuları nedeniyle sürekli takip edilmesi ve güncellenmesi gerekmektedir. İç hastalıkları ile ilgilenen hekimlerin yaşanan gelişime uygun şekilde kendini yenilemesi hem eğitimin standardizasyonu için hem de mesleki başarı için bir gereklilik haline gelmiştir.

Kongremizde iç hastalıkları ile ilgili olarak; poliklinikte, serviste ve yoğun bakımda karşılaşılan hem akut hastalıkların hem de kronik hastalıkların tanı, tedavi ve takip süreçleri ile ilgili en yeni bilgiler gözden geçirilecektir. Konular, en sık karşılaşılan, en çok ihtiyaç duyulan ayrıca yeni güncellenen başlıklar arasından bilimsel kurul tarafından özenle seçilmiştir. Önceki kongrelerimizde olduğu gibi bu yıl da interaktif sunumlar planlanmıştır.

Online şekilde düzenlenecek olan kongremiz sizlerden gelen öneriler de göz önünde bulundurularak planlanmıştır. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da sözlü ve poster bildiriler ile kongremizin bilimsel yönünün güçleneceği inancındayız. Bu nedenle kongremize gönderilen bildiriler bilimsel kurulumuz tarafından hassasiyetle değerlendirilip online olarak sizlerle paylaşılacaktır.

Keyifli bir bilimsel ortamda hep birlikte güzel bir kongre geçirmeyi diler, sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Şakir Özgür Keşkek – Kongre Eş Başkanı

Doç. Dr.  Meral Mert – Kongre Eş Başkanı

Araç çubuğuna atla