6. Egzersiz Fizyolojisi Sempozyumu

Tarih:

18 May 2017 - 19 May 2017

Lokasyon:

Balkan Kongre Merkezi - Edirne

Şehir:

Edirne

Web Sitesi:

egzersizfizyolojisi2017.org


6. Egzersiz Fizyolojisi Sempozyumu’nu, 18-19 Mayıs 2017 tarihinde, Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde Edirne’de düzenliyor olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Türk Fizyolojik Bilimleri Derneği’nin katkılarıyla iki yılda bir düzenlenen egzersiz fizyolojisi sempozyumları daha önce Selçuk Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenmiş ve egzersiz fizyolojisi alanındaki güncel bilimsel gelişmeleri takip etme ve paylaşma olanağı sağlamıştır. Umarız ki, 2017 yılındaki 6. Egzersiz Fizyolojisi Sempozyumu da siz değerli konuklarımız için faydalı ve yol gösterici olur.

6. Egzersiz Fizyolojisi Sempozyumunun teması “Vücudun fizyolojik sınırlarını egzersizle keşfetmek” olarak belirlenmiştir. Sempozyumda farklı spor dallarıyla amatör ya da profesyonel olarak ilgilenen kişilerin egzersize adaptasyonu, yüksek yoğunluktaki egzersizin sağlıklı kişilerde ya da hastalık süreçlerinde fizyolojik yanıtlara etkisi, sportif performansın incelenmesinde güncel yaklaşımlar, hipoksik süreçlerde egzersiz ve kasların egzersize uyumdaki rolüne yönelik konferans ve paneller yer alacaktır. Ayrıca deney hayvanları üzerinde egzersiz modellerinin uygulanmasına ilişkin bir kurs düzenlenecektir.

Tarihsel açıdan büyük önemi olan Edirne, sportif açıdan da insanlığın somut olmayan kültürel mirası listesinde yer alan ve 655 yıldan bu yana düzenlenen tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne ev sahipliği yapmaktadır. Sizleri Er Meydanı’nın geleneksel özellikleriyle, müzikle, şiirle, pehlivanların gücü ve dayanıklılığı ile bir kez de bilimsel zeminde karşılaştırmak istiyoruz.

Sempozyumda egzersiz fizyolojisi alanındaki bilimsel çalışmalarınızı bizlerle paylaşmanızdan büyük memnuniyet duyacağız. Bu sempozyumda ayrıca, sözlü sunum ve poster bildiri ödüllerine değer görülen çalışmalar belirlenecektir. Bu ödüllerin egzersiz fizyolojisi alanında yapılacak gelecekteki çalışmalara yol gösterici olması için önem taşıdığını düşünüyoruz.

Mayıs güneşinin ışıklarının tarihin izlerini aydınlattığı, Gençlik ve Spor Bayramını kutladığımız bu günlerde, sizleri içinden iki güzel nehrin aktığı, neşeli ve güler yüzlü insanların şehri Edirne’ye davet ediyor, katılımınızı bekliyoruz.

Kongre Merkezi
Balkan Kongre Merkezi – Edirne

Sempozyum Tarihi
18 – 19 Mayıs 2017

Yaka Kartı
Tüm bilimsel ve sosyal aktiviteler için yaka kartı bulundurulmalıdır. Yaka kartsız toplantı salonlarına girilemeyecektir.

Katılım Belgesi
Kongreye kayıtlı katılımcıların belgeleri 18 Mayıs 2017 tarihinden itibaren kayıt masasından verilecektir.

Sunu Teslim / Kontrol Odası
Sunumlarınız sırasında zorluk yaşamamanız için CD ve taşınabilir belleklerinizi Microsoft Office altında çalışan programlarda hazırlamanız ve yedeklerini yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Sunumunuzdan önce mutlaka CD ve taşınabilir belleklerinizi herhangi bir aksaklık yaşanmaması için sunu teslim / kontrol odasında kontrol etmeniz rica olunur. Sunumlar CD ya da taşınabilir bellek ile teslim edilmelidir. Kişisel bilgisayarlardan sunum yapılmayacaktır. Herhangi bir aksaklık yaşanmaması için sunumlarınızı oturum saatinizden en az 2 saat önce yayına hazırlanması için sunu teslim / kontrol görevlisine teslim etmeniz gerekmektedir.

Kurs
Sempozyum kapsamında düzenlenecek olan Egzersiz Fizyolojisinde Deneysel Araştırma Teknikleri Kursu 18. Mayıs 2017 tarihinde yapılacaktır.

Stand Alanları
Kongre süresince alanda faaliyet gösteren firmaların oluşturacağı stant alanı ziyarete açık olacaktır.

Araç çubuğuna atla