7. Ulusal Osteoporoz Kongresi-Osteo 2020

Tarih:

08 Eki 2020 - 11 Eki 2020

Lokasyon:

Sheraton Otel - Çeşme, İzmir, Türkiye

Şehir:

Çeşme, İzmir, Türkiye


Değerli Meslektaşlarımız, OSTEO 2020 “Osteoporoz, Osteoartrit ve Kas-İskelet Sistemi Ağrıları” kongresi 8-11 Ekim 2020 tarihlerinde Sheraton Otel Çeşme, İzmir’de gerçekleşecektir.

Kongrenin içeriğinde gerek akademik çalışma ve araştırmalarda gerekse günlük hekimlik uygulamalarında önemli yer tutan; osteoporoz ve osteoartrit yanında ağrıya, yaşam kalitesinde olumsuz etkilenmelere ve iş gücü kaybına neden olan farklı kas iskelet sistemi sorunlarına da kapsamlı olarak yer verilmiştir.

Bu bağlamda kas iskelet sistemine global bir bakış ile hazırlanan “OSTEO 2020 Kongresi” programında; hastalıklardan korunma, güncel tanı ve tedavi yaklaşımları ulusal ve uluslararası platformlardan alanında deneyimli akademisyenlerce farklı yönleri ile, detaylı olarak irdelenecektir.

Hastalıklara çok yönlü bir yaklaşım ile ve interaktif olarak hazırlanan oturumlar yanında sözlü ve poster sunumları ile, meslektaşlarımızın araştırma sonuçlarının geniş bir kitleye iletilmesine ve üst düzey bir bilimsel tartışma ortamı oluşturulmasına olanak sağlanacaktır.

Kıdemli meslektaşlarımız için bilgi güncelleme salonlarında birikimlerin paylaşılması ve tartışılması öncelenirken, genç meslektaşlarımız için temel eğitimi içeren  bilgiler deneyimli eğiticiler tarafından sunulacaktır.

Kongre programının bilimsel ve sosyal açılardan siz değerli meslektaşlarımızın katılım ve katkıları ile zenginleşeceğine inanarak, sizleri ağırlamaktan mutluluk ve onur duyacağımızı ifade etmek istiyoruz.
Her anlamda verimli bir kongre gerçekleştirebilmek umudu ile,

Düzenleme Kurulu adına Prof. Dr. Yeşim GÖKÇE KUTSAL
Başkan

Araç çubuğuna atla