7. Ulusal Ürojinekoloji Kongresi

Tarih:

15 Eki 2015 - 18 Eki 2015

Lokasyon:

HARBİYE ASKERİ MÜZE - İstanbul

Şehir:

İstanbul

Web Sitesi:

urojinekoloji2015.org


ürojinekoloji kongresiSaygıdeğer Meslektaşlarımız,

Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekonstrüktif Cerrahi Derneği kuruluşunun 18.yılını tamamladı ve Nisan 2013 ’ten beri çalışmalarına kendi dernek binasında profesyonel bir sekreterya ile devam etmektedir. İki yılda bir düzenlediğimiz uluslararası katılımlı Ulusal Ürojinekoloji Kongrelerimizin VII.’sinin hazırlıklarını yaptık. Bu kongremizde de önceki yıllarda olduğu gibi konusunda uzman yerli ve yabancı konuklarımız olacak ve bizimle bilgi ve birikimlerini paylaşacaklar.

Pelvik taban bozuklukları gibi spesifik bir alanla ilgilenen Ürojinekoloji, multidisipliner bir yaklaşım gerektirmektedir. Bu konuda hem toplumsal ve mesleki düzeyde farkındalığı arttırmak, hem de meslektaşlarımızla ürojinekoloji alanındaki son bilimsel gelişmeleri paylaşmak üzere çalışmalarımız devam etmektedir. Bu çerçevede kongremizde ilgili bütün disiplinlere yer vereceğiz. Ayrıca, Pelviktaban-gebelik ve doğum ilişkisi, cinsel fonksiyon bozuklukları ve kozmetik jinekoloji konuları, kongremizde daha geniş bir biçimde ele alınacaktır. Kongremizde önceki yıllarda olduğu gibi önemli konularda kurslarımız olacaktır. Kongre sonrası yapacağımız 1 günlük cerrahi workshop’ ta alanında uzman hekimlerin yanısıra yurtdışından otörlerde ameliyat yapacaklar ve deneyimlerini canlı olarak bizimle paylaşacaklardır. Ayrıca Pratik bir Ürodinamive Hasta Değerlendirme kursunu da gerçekleştireceğiz.

Derneğimizin önceki kongrelerde ve bilimsel toplantılarda yürüttüğü organizasyonlar ve ortaya koymuş olduğu başarılı uluslararası bilimsel ağile ‘Uluslararası Ürojinekoloji Derneği’nin (IUGA) afiliye üye Derneği olduk. Sizlerden aldığımız güçle daha da büyüyerek çalışmalarımıza hem ulusal hem de uluslararası platformda devam edeceğiz.

Siz değerli üyelerimizin katılmasını arzu ettiğimiz derneğimizin seçimli genel kurulu 17 Ekim 2015 tarihinde saat 18.00 da Askeri Müze’de yapılacaktır.

Hepinizi VII. Ulusal Ürojinekoloji Kongresi’ne bekliyoruz. Görüşmek dileğiyle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Araç çubuğuna atla