8. Çocuk ve Ergen Nörolojisi Bahar Sempozyumu

Tarih:

19 Eki 2018 - 20 Eki 2018

Lokasyon:

Divan Otel - İstanbul

Şehir:

İstanbul

Web Sitesi:

www.tcender2018.org/


Değerli meslektaşlarım,
Çocuk ve Ergen Nörolojisi Derneği çatısı altında, 19-20 Ekim 2018 tarihinde Divan İstanbul Taksim’de bir sempozyum düzenlemekteyiz. Bu kez “Myoklonus: Çok yönlü Yaklaşım” başlığını seçtik. Birinci gün myokloninin elektrofizyolojik ve klinik sınıflaması yanısıra hareket bozukluğu yönü ele alınırken, ikinci gün epileptik myoklonus gündemde olacak. Yurtdışından ve yurtiçinden konusunda duayen hocalarımız bizlerle olacak. Zaman sınırlı da olsa nörologlarımız ve çocuk nörologlarımız bu spesifik konuda güncellenmiş olacaklar. Kıdemli hocalarımızdan genç nörolog arkadaşlarımıza kadar geniş ve renkli bir ekiple de hoş bir birliktelik olacak düşüncesindeyiz.

Bu minik zaman aralığında genç nörolog arkadaşlarımızın olgularını istedikleri gibi sunmak ve danışmalarını sağlamak amacıyla “genç araştırıcılar platformu” başlığı altında bir format oluşturduk. Arkadaşlarımızın, sunmak ya da sormak istedikleri olgu/deneyimlerini tecrübeli hocalarımızla interaktif ortamda paylaşmalarını sağlayacağız. Bu anlamda gençlerimizi yüreklendirmek istiyoruz. Tüm bu katılımlar için bilimsel iletişim adresimize kendilerini tanıtıcı e-mail yazmaları yeterli olacaktır.

Gün boyu devam edecek bilimsel açıdan yoğun toplantıların yanısıra, İstanbul’un kalbi olan Taksim’in atmosferini yaşamayı ve sizlerin hoşça vakit geçirmenizi amaçlamaktayız.
Keyifli bir toplantıyı paylaşmak dileği ile,

Prof. Dr. Zuhal Yapıcı
Çocuk ve Ergen Nörolojisi Derneği Yönetim Kurulu Adına

GENEL BİLGİLER
Sempozyum Tarihi ve Yeri
Sempozyum, 19 – 20 Ekim 2018 tarihleri arasında Divan İstanbul, Taksim’ de gerçekleştirilecektir.

Bildiri Gönderimi
Sempozyumda e-poster bildiriler kabul edilecektir. Bildiri özetlerinin www.tcender2018.org sitesindeki online bildiri gönderim sistemi aracılığıyla 19 Temmuz 2018 tarihine kadar gönderilmesi gerekmektedir.

Yaka Kartı
Tüm katılımcılar ve refakatçilerin sempozyum merkezi, stand alanları ve sosyal aktivitelere katılabilmeleri için kendilerine kayıt esnasında verilmiş olan yaka kartlarını takmaları gerekmektedir.

Sunu Teslim / Kontrol Odası
Sunumlarınız sırasında zorluk yaşamamanız için CD veya taşınabilir belleklerinizi Microsoft Office altında çalışan programlarda hazırlamanız ve yedeklerini yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Sunumunuzdan önce mutlaka CD veya taşınabilir belleklerinizi herhangi bir aksaklık yaşanmaması için sunu teslim / kontrol odasında kontrol etmeniz rica olunur.

Tüm salonlarda dizüstü bilgisayar ve görüntüleme cihazları bulunacaktır. Sunumlar CD ya da taşınabilir bellek ile teslim edilmelidir. Kişisel bilgisayarlardan sunum yapılmayacaktır. Herhangi bir aksaklık yaşanmaması için sunumlarınızı oturum saatinizden en az 1 saat önce yayına hazırlaması için slayt odasına teslim etmeniz gerekmektedir.

Davet Mektubu
Çalıştıkları kurumdan izin alarak sempozyuma katılmak isteyen katılımcılara istek üzerine hazırlanacak bir davet mektubu gönderilecektir. Bu mektup sadece katılımcının bağlı bulunduğu kurumdan izin alabilmesine yardımcı olmak amacını taşımakta olup, katılımcıya hiçbir maddi destek sağlamayacaktır.

Katılım Belgesi
Katılım belgeleri, kayıt yaptıran tüm katılımcılara 20 Ekim 2018 tarihinde kayıt masasında verilecektir.

Araç çubuğuna atla