8. Oksidatif Stres, Kalsiyum Sinyali ve TRP Kanalları Dünya Kongresi

Tarih: 05 Eyl 2023 -08 Eyl 2023
Lokasyon: Süleyman Demirel Üniversitesi - Isparta
Şehir: Isparta


Sayın Meslektaşımız;
Voltaja duyarlı ve kimyasal katyon kanallarından farklı olarak yakın zamanlarda TRP kanalları keşfedilmiştir. TRP kanallarının aktivasyon ve inhibisyon mekanizmaları voltaja duyarlı ve kimyasal katyon kanallarından çok farklıdır. Günümüzde, ilaç geliştirme konularında TRP kanalları potansiyel bir kaynak olarak gözükmektedir. BSN Sağlık Analiz ve ARGE Şirketi (http://www.bsnsaglik.com.tr/) ve Süleyman Demirel Üniversitesi Nörolojik Bilimler Uygulama ve Araştırma Merkezi (NÖROBAM) tarafından ortaklaşa 2006 yılından beri her iki yılda bir düzenlediğimiz TRP kanalları konusundaki kongre dünyada düzenli olarak yapılan tek kongredir.

5-8 Eylül 2023 tarihleri arasında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde  ve ‘8. Oksidatif Stres, Kalsiyum Sinyali ve TRP Kanalları Dünya Kongresi’ düzenlenecektir. Kongre yüz yüze yapılacaktır ve kongre dili sadece İngilizcedir. Bu kongrede 400’den fazla katılımcı beklenmektedir. Bu kongrenin amacı, oksidatif stres, TRP kanalları ve kalsiyum sinyali konularında seçkin bilim insanlarını bir araya getirerek güncel çalışma sonuçlarının tartışılmasıdır. Bu sayede yurdumuzda, TRP kanalları konusunda çalışan bilim insanı sayısını artırmaya teşvik edilecektir.

Kongremizde tüm sunumların özetleri Dergi park-Akademik tarafından taranan ‘Journal of Cellular Neuroscience and Oxidative Stress (http://dergipark.org.tr/jcnos)’ dergisinde basılacaktır. Kongre sözlü sunumları yeni Doçentlik başvuru kriterlerine şartlarına uymaktadır ve katılımcılara puan kazandırmaktadır.

Geçmiş kongre katılımcılarının bilimsel ve sosyal yönden memnuniyetleri bizim en önemli referansımızdır. 2023 Eylül ayında siz değerli meslektaşlarımızı Isparta’da görmekten büyük bir mutluluk ve onur duyacağımızı belirtir, çalışmalarınızda başarılar dileriz..

Saygılarımızla,

Kongre Düzenleme Kurulu Adına
Prof. Dr. Mustafa Nazıroğlu

Araç çubuğuna atla