Cerrahpaşa Pediatri Günleri – Semptomdan Tanıya

Tarih: 15 Nis 2021 -18 Nis 2021
Lokasyon: Online - Online
Şehir: Online


Değerli Meslektaşlarım,

Cerrahpaşa Çocuk Kliniği, kökleri çok eskilere uzanan, yetiştirdiği hocalarla ve Türkiye’nin her yanına yayılarak çocuklarımıza sağlık dağıtan uzmanlarıyla ülkemizde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında ekol olmuş ulu bir çınardır.

Şimdilerde, eski yuvamızdan, oradaki anılarımızdan, yaşanmışlıklarımızdan ayrı düşmüş olmanın verdiği buruklukla, yeni hastanemize adapte olmaya, geleneklerimizi ve Cerrahpaşalılık kültürünü bu yeni mekanımızda yaşatmaya çalışmaktayız. İçinde bulunduğumuz pandemi süreci, her şeyi daha da güçleştiriyor, zor günler geçiriyoruz. İşte bu ortamda bile, kliniğimizin geçmişiyle olan bağlarını daha güçlendirmek, eski mezunlarımızla, çalışanlarımızla ve başka pediatri uzmanlarıyla olan dayanışmamızı daha da arttırmak için online olarak Cerrahpaşa Pediatri Günleri’ni düzenlemeye karar verdik.

Olgu bazlı olarak düzenleyeceğimiz ve semptomlardan hareket ederek tanıya varmayı hedefleyen bir toplantı formatı ile, özellikle sahada çalışan arkadaşlarımızın gündelik uygulamalarına pratik çözümler getireceğimize inanıyoruz.

Sizleri bu toplantıda Cerrahpaşa Çocuk Kliniği ailesinin yanında görmekten büyük bir mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla

Prof. Dr. Haluk Çokuğraş

Cerrahpaşa Pediatri Günleri Başkanı

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı

Araç çubuğuna atla