II. Uluslararası Kozmetoloji ve Kozmetik Jinekoloji Kongresi

Tarih:

24 Eki 2018 - 27 Eki 2018

Lokasyon:

Radisson Blu Hotel Şişli - İstanbul

Şehir:

İstanbul

Web Sitesi:

www.kozmetikjinekoloji2018.org


Sayın Meslektaşlarım,
Size 24-27 Ekim 2018 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan II. Uluslararası Kozmetoloji ve Kozmetik Jinekoloji Kongresi’ni duyurmaktan ben ve kongre Eş-Başkanı Dr. Marco Pelosi II büyük onur duymaktayız.

Kongremiz Dünyada gittikçe yaygınlaşan ve mesleğimizde yeni bir alan olan Kozmetoloji ve Kozmetik Jinekolojinin tartışıldığı, ABD dışındaki en önemli kongrelerdendir. Kongre kar amacı gütmeyen, ülkemizde ve dış ülkelerde Kadın Sağlığı konusunda çok sayıda ulusal ve uluslararası kongre düzenlemiş bir vakıf olan YİSAV tarafından Avrupa Kozmetik ve Rekonstrüktif Jinekoloji Derneği (European Society of Cosmetic and Reconstructive Gynecology, ESCORG) ve Uluslararası Kozmetik Jinekoloji Derneği’nin (International Society of Cosmetic Gynecology, ISCG) destekleriyle gerçekleştirilecektir.

Amerika ve İngiltere Kadın Hastalıkları ve Doğum Birlikleri başta olmak üzere pek çok Kadın Doğum Örgütü ve onların çatı örgütü olan FİGO (Uluslararası Kadın Doğum Dernekleri Federasyonu) tarafından kabul edilmiş olan Kozmetik Jinekoloji, jinekologların önemli çalışma alanlarından birisidir. Kozmetik Jinekolojinin, jinekologların çalışma alanlarından birisi olduğu 2015 yılı başında Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD) tarafından da kabul edilmiş, konu T.C. Sağlık Bakanlığı ve Türk Tabipler Birliğine de bildirilmiştir.

1.Uluslararası Kozmetoloji ve Kozmetik Jinekoloji Kongresi 2011 yılında, yine İstanbul’da tarafımızdan düzenlenmiştir. Kongreye yurtiçi ve yurtdışından bir çok meslektaşımız katılmış ve herkes için çok verimli geçmiştir. 2. Kongre programının içeriği ve konuşmacılar meslektaşlarımızın konuyla ilgili teknikleri öğrenebilmesi için titizlikle seçilmiştir. Genellikle kongrelerde teknikler üzerinde fazla durulmadığından kongremiz, konunun en önemli uzmanlarından teknikleri öğrenmek açısından büyük bir fırsat olacaktır.

Kongrede başvuranlar arasından seçilen sözlü ve poster sunumları da yer alacaktır. Bu düşünceler ışığında; 24-27 Ekim 2018 tarihleri arasında, İstanbul’da gerçekleştirilecek olan 2.Uluslararası Kozmetoloji ve Kozmetik Jinekoloji Kongresinde sizide aramızda görmeyi umuyor, değerli katkı ve katılımlarınızı bekliyoruz.
Saygılarımızla,
Prof. Dr. Ferit Saraçoğlu                            Dr. Marco Pelosi II
YİSAV ve Kongre Başkanı                        ISCG ve Kongre Başkanı

Araç çubuğuna atla