Muğla Multidisipliner Onkolojik Araştırmalar Sempozyumu

Tarih:

13 Eki 2017 - 15 Eki 2017

Lokasyon:

Bodrum/La Blanche Turgutreis - Muğla/Turkiye

Şehir:

Muğla/Turkiye

Web Sitesi:

www.more2017.com


Değerli Bilim İnsanları, Kanser günümüzde sıklığı giderek artan önemli bir sağlık sorunudur. Son zamanlarda tanı ve tedavideki hızlı gelişmelere ve yeni hedefleyici moleküler tedavilere rağmen halen kanser ilişkili ölüm oranları oldukça yüksektir. Kanser tanısının konulmasından itibaren her bir tedavi aşamasında ve yaşamın son anında kanserli bir hastanın tedavi ve takibi multidisipliner bir yaklaşım ile yapılmaktadır. Bu kanser olguları için vazgeçilmez bir prensiptir ve nitekim kanserli hastalar ilgili bilimsel araştırmalar da multidisipliner bir çizgide daha fazla yoğunlaşır olmuştur.

Sizleri kanserli hastaların sistemik tedavileri yanı sıra bu tedaviler öncesinde, tedavileri süresince ve tedavileri tamamlandıktan sonraki süreçte karşılaştıkları tıbbi sorunları bilimsel araştırmalara yön verecek bir platformda birlikte tartışmaya davet ediyoruz. “Muğla Multidisipliner Onkolojik Araştırmalar – Klinik Onkolojide Tartışmalı Konular ve Kök Hücre Araştırmalarında Etik Yaklaşımlar Sempozyumu” kanserli bir hastanın tıbbi sorunlarını bir çok yönden ele almayı hedeflemektedir. Bu nedenle sadece onkoloji alanında eğitim alan veya hizmet veren sağlık profesyonellerini değil kanserli hastalar ile sık şekilde karşılaşan İç Hastalıkları, Aile Hekimliği başta olmak üzere diğer tüm dahili ve cerrahi branşlarda eğitim alan veya hizmet veren sağlık profesyonelleri de aramızda görmek bizleri mutlu edecektir.

Kanserli hastaları daha iyi anlayabilmek, tanımlamak ve yönetebilmek için sizleri “Muğla Multidisipliner Onkolojik Araştırmalar – Klinik Onkolojide Tartışmalı Konular ve Kök Hücre Araştırmalarında Etik Yaklaşımlar Sempozyumu’nda görmeyi istiyoruz. Birlikte bilimsel bir paydada kanseri ve kanser araştırmalarını tartışabilmek için “Ekim’de Bodrum” diyoruz.

Araç çubuğuna atla