Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği 15. Kongresi

Tarih:

26 Eki 2018 - 29 Eki 2018

Lokasyon:

Titanic Deluxe Otel - Belek, Antalya

Şehir:

Belek, Antalya

Web Sitesi:

www.tkdcd2018.org


Kongre Düzenleme Kurulu, tüm hekim, perfüzyonist ve hemşireleri kongreye bildiri göndermeye davet etmektedir. Tüm bildiriler sadece online olarak kongre web sitesi (www.tkdcd2018.org) üzerinden kabul edilecektir. Bildiri gönderimi esnasında bildiri yazım kurallarına uymayan bildiriler değerlendirilmeye alınmayacaktır. (Detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.)

 • Bildirilerinizi online olarak www.tkdcd2018.org  sitesinden gönderebilirsiniz.
 • E-mail, fax ve diğer yollarla gönderilen bildiriler kabul edilmeyecektir.
 • Online bildiri sistemi ile adım adım bildirinizin sisteme girişini yapabilirsiniz. Bildirinizi sisteme girebilmeniz için, E-posta adresinizden oluşan bir kullanıcı adı ve şifre oluşturarak sisteme kayıt olmalı ve sonra sisteme giriş yapmalısınız.
 • Bildiri gönderimi esnasında yazar kendi e-posta adresine ek olarak çalıştığı kurumdaki anabilim dalı başkanı, eğitim sorumlusu gibi ilgili kurum sorumlusunun e-posta adresini de belirlenen bölüme girmek zorundadır.
 • Bildirilerin tercih edilen sunum şekli, sözlü veya poster olarak belirtilmelidir. Olgu sunumları sadece poster olabilir.
 • Bildiriler Türkçe veya İngilizce gönderilmelidir.
 • Bildiri özeti başlığı büyük harflerle yazılmalıdır ve sonuna nokta konulmamalıdır.
 • Araştırmacıların sadece isimleri (akademik ünvan, Dr. Doç. vs kullanılmadan) yazılmalı, çalıştıkları kurumlar belirtilmeli ve bildiriyi sunacak araştırmacının adının altı çizilmelidir.
 • Özet paragraf arası bırakılmadan, tek aralıklı ve sola yaslanmış olarak yazılmalıdır.
 • Bildiri özetinin Türkçesi Giriş, Yöntemler, Bulgular ve Sonuç; İngilizcesi Introduction, Methods, Results ve Conclusion alt başlıkları kullanılarak yazılmalıdır.
 • Bildirilerde basım öncesi editöryal düzeltme yapılması söz konusu değildir. Dolayısıyla bilimsel içeriğin doğruluğu, yazım ve dilbilgisi hatalarının olmaması yazarların sorumluluğundadır.
 • Bildiride “Sonuçları toplantıda sunulacaktır” şeklinde belirsiz ifadeler kullanılmamalıdır.
 • Bildiri özeti metninin sözcük sayısı, başlık, araştırıcı isimleri ve kurumları hariç 250 sözcükten fazla olmamalıdır.
 • Bildiri özetinde 2’den fazla tablo veya şekil kullanılmamalıdır.
 • Sisteme girişi yapılan bildirilerin tamamının kontrol edildikten sonra “Sonlandırma” işleminin mutlaka yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gönderdiğiniz bildiri sistemde tamamlanmamış olarak görünecektir.
 • Bildirinizi sonlandırdıktan sonra sistem tarafından bildirinize atanan referans numarasını ve sisteme giriş yaptığınız şifrenizi unutmamak için kaydetmenizi rica ederiz.
 • Bildiri özetlerinin son gönderim tarihi 05 Ağustos 2018’dir. Bu tarihten sonra gönderilen bildiri özetleri kabul edilmeyecektir.
 • Gönderilen bildiriler, araştırmacıların isim ve kurumları gizli tutularak Bildiri Değerlendirme Kurulu tarafından 100 puan üzerinden değerlendirilecek ve bu değerlendirme sonucuna göre sözlü veya poster sunum şeklinde kabul edilecektir.
 • Bir kişinin adı kabul edilen bildiriler arasında en fazla 8 bildiride yer alabilecektir. Bu sayının üzerinde bildirisi kabul edilmiş kişilerin bildirileri aldığı puana göre sıralanacak ilk 8 bildiri kabul edilecektir. Bildiri gönderirken isimler konusunda bu hususu dikkate almanızı önemle rica ederiz.
 • Bildiri sonuçları, bildirilerin sunulacağı tarih ve numaraları 2 Eylül 2018 tarihinde kongre web sitesinde ilan edilecek ve bildiri sahiplerine elektronik posta yoluyla bildirilecektir.
 • Sisteme girilen bildiriler ile ilgili tüm yazışmalar, bildiriyi sisteme giren kişi ile yapılacaktır.
 • Kabul edilen bildirinin kongrede sunulabilmesi için sunumu yapacak araştırıcının kongre kaydının yapılmış olması gerekmektedir.
 • Kabul edilen bildiriler hiçbir şekilde geri çekilemeyecektir.
 • E-poster olarak kabul edilen bildirilerin, gerekli bildirim maili bildiri sahiplerine ulaştıktan sonra kongre öncesi e-poster sistemine yüklenmiş olması gerekmektedir.  E-poster istenilen şekilde ve istenilen resimler kullanılarak sisteme yüklenebilecektir.
 • Kabul edilen tüm bildiriler, sayfalarında “bildiri kitapçığı değildir” şeklinde çapraz fon yazısı bulunan Pdf dosyası şeklinde web sayfasına, CD/flash bellek ve cep telefonu uygulama programlarına eklenecek, bu ortamlar elektronik bildiri kitabı niteliği taşımayacaktır. Kongrede bildiri sunumları tamamlandıktan sonra bildiri sunmayan kişilerin bildirileri listeden çıkarılarak bildiri özet kitabı kongre sonrası basılacaktır.
 • Kabul edilen sözlü bildirilerin gereken tarihlerde sunulmaması veya kabul edilmiş e-posterlerin kongre öncesi sisteme yüklenmemesi halinde bildiri özeti sahiplerinin kurumlarına gerekli geri bildirimler yapılacaktır.

Kongre Tarihi
26-29 Ekim 2018

Kongre Merkezi
Kongre, Titanic Kongre Merkezi, Antalya’da düzenlenecektir.

Kongre Dili
Kongre dili Türkçe’dir. İngilizce – Türkçe ve Türkçe – İngilizce simultane tercüme sağlanacaktır.

Yaka Kartı
Kongre merkezine girecek misafirlerimizin gerekli kayıt işlemini tamamlamış ve yaka kartını almış olması gerekmektedir. Kongre süresince tüm bilimsel ve sosyal aktivitelerde yaka kartı bulundurulmalıdır. Yaka kartlarının kongre boyunca güvenlik sebebi ile  takılması zorunludur.

Stand ve Sergi
Kongre süresince ilaç, tıbbi malzeme ve kitap alanlarında ürün sahibi firmaların, ürünlerini sergileyebilmesi amacıyla geniş bir alan ayrılacaktır.

İzinler
Katılımcılara, çalışmış oldukları kurumlardan izin alabilmeleri için talep edildiği takdirde Organizasyon Sekreterliği tarafından davet mektubu gönderilecektir. Bu tür davet yazıları sadece izin amacı ile kullanılabilir ve davet mektubu sahibi misafirlerin kayıt ve konaklama ücretleri kendilerine aittir.

Katılım Belgesi
Kongreye kayıt yaptıran tüm katılımcılara, 28 Ekim 2018 tarihi itibari ile katılım belgeleri verilecektir. Katılım belgelerinin kayıt masasından alınması gerekmektedir.

Kredilendirme
15. Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Kongresi’nin tüm oturum ve kursları, Türk Tabipler Birliği Sürekli Tıp Eğitimi Kredilendirme Kurulu tarafından kredilendirilecektir. TTB kredilerinin geçerli olabilmesi için katılımcılar TC Kimlik Numaralarını acenteye toplantıdan önce bildirmeli ve TTB-STE Kredi Kartına sahip olmalıdırlar. Henüz kartınız yoksa TKDCD’nin TR 86 0004 6000 5488 8000 190474 IBAN numaralı hesabına 10 TL yatırıp faks ya da e-postayla dekontunuzu TKDCD’ye yollayarak kartınızın hazırlatılmasını isteyebilirsiniz. Daha önce başvuruda bulunan üyelerimiz TTB-STE Kredi Kartlarını toplantı sırasında TKDCD Standından imza karşılığı alabilirler.

Kayıt ve Danışma Masaları
Kongre merkezi Titanic Deluxe Otel Belek’te kayıt ve danışma masası 26 Ekim 2018 tarihinden itibaren çalışmaya başlayacaktır. Bu masalar 26-29 Ekim tarihleri arasında 07:00 – 24:00 saatleri arasında açık kalacaktır. Misafirlerimiz SERENAS personeli tarafından karşılanacaktır.

Sekreterya Hizmetleri
Kongre merkezindeki sekreterya aracılığı ile müracaatlarınız cevaplandırılacaktır. Kongre öncesinde lütfen Serenas Turizm ile irtibat kurunuz.

Transferler
Uçuş saatlerini Serenas Turizm’e önceden bildirmiş tüm katılımcıların havaalanı ve kongre otelleri arasındaki transferleri 26-29 Ekim 2018  tarihleri arasında çift yönlü olarak ücret karşılığı yapılacaktır. Uçak değişikliklerinin yazılı olarak en geç 48 saat önceden bildirilmesi durumunda transfer değişikliği istekleri dikkate alınacaktır. Bu tarihler dışındaki transfer talepleri özel transfer statüsünde değerlendirilecektir. Özel transferler için lütfen SERENAS Turizm ile irtibata geçiniz. 26-29 Ekim 2018 tarihlerinde oteller arası servis hizmeti verilecektir. Oteller arası servis hizmeti konaklama ücretleri dâhilindedir.

İptaller
Tüm kayıt ve konaklama iptallerinin Serenas Turizm’e yazılı olarak bildirilmesi gerekmektedir. Katılım iptali 3 Haziran 2018 tarihine kadar bildirildiği takdirde kayıt ve konaklama ücretlerinin tamamı iade edilecektir. 3 Haziran – 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında bildirildiği takdirde kayıt ve konaklama ücretlerinin % 50’si iade edilecektir. 1 Temmuz 2018 tarihinden sonra yapılan iptallerde, iade yapılmayacaktır.
Tüm iadeler kongre bitiminden sonra yapılacaktır.

Araç çubuğuna atla