XX. Ulusal ve III. Uluslararası Biyoistatistik Kongresi

Tarih:

26 Eki 2018 - 29 Eki 2018

Lokasyon:

Şirehan Otel - Gaziantep

Şehir:

Gaziantep

Web Sitesi:

www.biyoistatistikkongresi.org


Sevgili Meslektaşlarımız,
Başlıca uygulamaları 17. Yüzyılın ortalarında başlayan, Francis Galton (1822-1910), Karl Pearson (1857-1936) ve Ronald A. Fisher (1890-1962) gibi değerli bilim insanlarının çalışmaları ile temelleri atılan biyoistatistik bilimi, günümüzde sağlık alanının önemli bilim dallarından biri haline gelmiştir. Özellikle günümüzde tıp ve diğer sağlık bilimlerindeki teknolojik gelişmeler ile birlikte veri miktarı, kalite ve çeşitliliğinde artış meydana gelmiş, bu verinin çözümlenmesinde ileri biyoistatistik yöntemlere ve uzmanlaşmış biyoistatistikçilere olan gereksinim günden güne artmıştır. Bu nedenlerden dolayı Biyoistatistik, TÜBİTAK tarafından bu yıl içerisinde Ulusal Bilim Teknoloji ve Yenilik Stratejisi çerçevesinde, ülkemizin öncelikli alanları arasında yer almıştır.

Bu yıl sizleri Biyoistatistik Derneği ve SANKO Üniversitesi tarafından düzenlenen XX. Ulusal ve III. Uluslararası Biyoistatistik Kongresi’ne davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Kongremiz, 26-29 Ekim 2018 tarihleri arasında Gaziantep Şirehan Otel’de gerçekleştirilecektir. Alanımız ile ilgili güncel gelişmelerin değerlendirildiği, mesleki sorunların tartışıldığı, yerli ve yabancı bilim insanları tarafından güncel bilgi ve birikimlerin paylaşıldığı ve çalışmaların sunulduğu uluslararası bir kongre gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz.

Kongremizde siz değerli meslektaşlarımızı aramızda görmekten ve Gaziantep’te ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız.

20. yıl buluşmamızda hep birlikte olmak dileğiyle…

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Vildan SÜMBÜLOĞLU

Prof. Dr. Erdem KARABULUT

Kongre Tarihi ve Yeri

XX. ULUSAL VE III. ULUSLARARASI BİYOİSTATİSTİK KONGRESİ, 26-29 Ekim 2018 tarihlerinde, Gaziantep Şirehan Otel’de düzenlenecektir.

Kongre Dili

Kongre dili Türkçe ve İngilizce’dir. Eşanlı (simültane) tercüme hizmeti sağlanmayacaktır.

Kongre Kayıt

Kongre için Erken Kayıt bitiş tarihi 17 Eylül 2018’dir. Son kayıt tarihi ise 05 Ekim 2018’dir.

Yaka Kartı

Kayıt yaptıran tüm katılımcı ve refakatçilere yaka kartı dağıtılacaktır. Toplantı girişlerinde yaka kartlarının takılması gerekmektedir. Refakatçi yaka kartına sahip kişiler bilimsel toplantılara giremezler.

Kongre Kayıt

Kongre Kayıt masası; 26 Ekim 2018 tarihinde 09:00 – 22:00, 27-28-29 Ekim 2018 tarihlerinde 08:00 – 19:00 saatleri arasında açık olacaktır. Toplantı materyallerini (yaka kartı, çanta ve içeriği) Kongre Kayıt Masa’sından otele giriş esnasında kayıt yaptıran katılımcılar alabileceklerdir.

Web Sayfası

Kongrenin resmi internet sayfası  www.biyoistatistikkongresi.org dur.

Katılım Belgesi

Kongreye kayıt yaptıran tüm katılımcılara, Kongre’nin son günü olan 29 Ekim 2018 katılım belgeleri verilecektir. Katılım belgeleri Kongre Kayıt Masası’ndan dağıtılacaktır.

Kurslar

26 Ekim 2018 tarihinde düzenlenecektir.

Davet Mektubu

Kongre katılımı için kurumlara verilmek üzere talep edilecek olan kongre davet yazıları Kongre Sekreterliği aracılığı ile isteyen katılımcılara gönderilecektir. Bu mektup sadece katılımcının kurumundan izin almasına yardımcı olmak amacını taşımaktadır.

Bildiriler

Tüm bildiriler http://www.biyoistatistikkongresi.org/bildiri-gonderimi linki üzerinden gönderilmelidir. Türkçe ve İngilizce Tam Metin ler Bildiri internet sayfasında verilen kurallara uygun olarak Bildiri Gönderim Formuna eklemelidir. gönderilmelidir.

Kabul Belgesi

Kabul edilen bildiriler için kabul belgesi 29 Eylül 2018’e kadar gönderilecektir.

Kahve Molası

Kongre süresince toplantı günlerinde toplantı salonu fuayesinde günde iki defa kurabiye, çay ve kahve servisi sağlanacaktır.

Transfer Bilgileri

Kongre katılımcılarının yararlanabilmesi için Organizasyon Sekreteryası tarafından Gaziantep Otogarı ve havalimanından belli saatlerde (mekik transfer) ücretli transfer hizmeti sağlanacaktır. Talep eden katılımcılara da ücretli özel transfer hizmeti sağlanacaktır. Bu hizmetten yararlanmak isteyen katılımcıların Organizasyon Sekreteryası ile bağlantıya geçmesini rica ederiz.

İptal Koşulları

  • Tüm iptallerin info@biyoistatistikkongresi.org   adresine e-posta gönderimi ile yapılması zorunludur.
  • Rezervasyon iptalinin talep edilmesi durumunda, iptal ücretleri aşağıdaki gibi yapılacaktır.
  • Tüm iade işlemleri KONGRE bitiminden sonra yapılacaktır.
  • 28 Eylül 2018’e kadar yatırılan ücretin, %10’u banka işlemleri için kesilecek ve kalanı iade edilecektir.
  • 29 Eylül 2018’den itibaren, İPTAL TALEPLERİ KABUL EDİLMEZ VE İADE YAPILMAZ.

 

Önemli Tarihler

İndirimli kayıt ücreti bitiş tarihi          : 17 Eylül 2018
Son bildiri gönderim tarihi                : 14 Eylül 2018

Kabul belgeleri son gönderim tarihi : 29 Eylül 2018

Son kayıt tarihi                                 : 05 Ekim 2018

Kurslar                                              : 26 Ekim 2018

Kongre programı                             : 27-28-29 Ekim 2018

Araç çubuğuna atla