Memorial Sağlık Grubu’ndan Ankara’ya büyük sağlık turizmi yatırımı

6 Şubat 2014   |    7 Şubat 2014   |   Kategori: Medyada Sağlık Haberleri, Sektör Print


memorial-ankara-hastaneMemorial Sağlık Grubu’nun 10’uncu hastanesi olan Memorial Ankara, hizmete açıldı. 50 milyon dolarlık bir yatırım ile hayata geçirilen hastane 42 bin metrekarelik kapalı alanı ile başkentin en büyük özel hastanelerinden biri durumunda. Merkezin sağlık turizmi açısından büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirten grubun CEO’su Uğur Genç, ‘Dünyanın 92 ülkesinden hasta kabul eden bir sağlık grubu olarak Ankara’nın sağlık turizminde cazibe merkezi haline gelmesi için çalışacağız” dedi.

Memorial Ankara Hastanesi’nin 42 bin metrekarelik kapalı alanı ile başkentin en büyük özel hastanelerinden biri olduğuna dikkat çeken Uğur Genç, Memorial’in Ankara’ya yatırım nedenini şu sözlerle açıkladı:
ugur-genc“Memorial olarak büyük ve kapsamlı hastanelere yatırım yaparak, daha entegre sağlık hizmeti sunmak istiyoruz. Ankara da sağlık hizmet kalitesinin yüksek olduğuşehirler arasında yer alıyor. Bu anlamda Başkentteki hekimlere ulaşmak, Türkiye’nin önde gelen tıp fakültelerinin olduğu ve iyi hekimlerin yetiştirildiği bir şehirde bulunmakbizim için çok önemli. Grubumuzun en önemli değerleri; kaliteli, fark yaratan,etik ve hastasını ön planda tutan hizmet anlayışıdır. Biz de bu noktadan hareketle bünyemize yeni hastaneler ekleyerek kaliteli ve dünya standartlarında sağlık hizmetlerimizle,her geçen gün daha fazla insanın hayatına dokunmayı hedefliyoruz.”

Ankara’ya 65 milyon dolarlık yatırım
Memorial Ankara’nın 50 milyon dolarlık bir yatırım ile hayata geçirildiğini anlatan Uğur Genç, “Yeni açılacak bölümler ile birlikte bölgeye toplam 65 milyon dolarlık bir yatırım yapmayı hedefliyoruz. Ankara Hastanemizin bünyemize katılması ile birlikte 5000 kişiyi aşan çalışan sayımızla büyük bir aile olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Bilimle teknolojiyi birleştiren bir dünya hastanesi
Uğur Genç, Türkiye’deki en ileri tıp teknolojisine sahip tanı-tedavi üniteleri, modern mimarisi ve yepyeni bir sağlık anlayışı ile bölgenin sağlık üssü olacağını belirterek, “Memorial Ankara, 60’ı yoğun bakım ünitelerinde olmak üzere 230 yatak kapasitesi,11 ameliyathane ve 63 poliklinik ile hizmet veriyor. En yeni sterilizasyon tekniklerinin uygulandığı uluslararası standartlarındaki ameliyathanelerinde kullanılan led lambalar; ameliyatın niteliğine göre ışık rengini ayarlama ve ısı açığa çıkarmama özelliği sayesinde cerrah ve hastaya büyük ölçüde konfor sunuyor. 256 kesitli Bilgisayarlı Flash Tomografi (BT) cihazı sayesinde hastalar işlem sırasında radyasyondan çok daha az etkileniyor. Standart MR’dan daha geniş olan 70 cm çapındaki son teknoloji ürünü MR cihazı, özellikle kapalı alan korkusu olan hastalara büyük ferahlıksağlıyor. Hastanemizde ayrıca MR uyumlu anestezi cihazı ve monitör de bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Memorial’ın uluslararası üne sahip bölümleri Ankara’da
Memorial Ankara Hastanesi başta Kalp Damar Cerrahisi, Girişimsel Kardiyoloji, Tıbbi Onkoloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Cerrahisigibi Memorial’ın uluslararası üne sahip bölümleri olmak üzere; tüm branşlarda multidisipliner bir anlayışla hizmet sunacağını belirten Genç, çok yakında tüp bebek, organ nakli, kemik iliği nakli ve radyasyon onkolojisi bölümleri ile de hizmet vermeye başlanacağını açıkladı.

memorial-ankaraMemorial’in, hastaların yaşam kalitesini artırmak için önemli çözümleri bir arada sunduğunu vurgulayan Uğur Genç, “Memorial Ankara Hastanesi’nde radyoloji görüntüleri ve laboratuvar sonuçları dijital olarak saklanıp, ilgili bölümlere aktarılıyor. Hastane bu özelliği sayesinde, Memorial Sağlık Grubu’nun diğer hastaneleri ile entegre çalışıyor. Farklı lokasyonlardaki doktorlara aynı görüntü üzerinden hasta konsültasyonu olanağı sunan sistem, hasta için en doğru teşhis ve tedavi olanaklarının planlanmasını sağlıyor” dedi.

Ankara sağlık turizmi için önemli bir merkez
Uğur Genç, Konya yolu üzerindekiMemorial Ankara Hastanesi’nin çevre illerden ve yurtdışından gelen hastaların rahatlıkla ulaşabileceği stratejik bir noktada bulunduğunu dile getirerek, “Ankara, hem İç Anadolu Bölgesi’nde yer alması hem de Karadeniz ve Doğu illerine yakınlığından dolayı çok fazla hastanın tercih ettiği bir şehir. Ayrıca başkent olması nedeniyle dünyanın da tanıdığı çok önemli bir destinasyon. Dolayısıyla sağlık turizmi açısından bakıldığında büyük bir potansiyele sahip. Dünyanın 92 ülkesinden hasta kabul eden bir sağlık grubu olarak Ankara’nın sağlık turizminde cazibe merkezi haline gelmesi için çalışacağız” açıklaması yaptı.

YAZIYI PAYLAŞ


YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Araç çubuğuna atla