Memorial, Antalya Hastanesi ile Akdeniz’e açıldı

24 Eylül 2010   |    1 Mart 2013    |   Kategori: Sektör Print

ANTALYA – Memorial Sağlık Grubu, açılışını geçtiğimiz günlerde yaptığı Memorial Antalya Hastanesi ile özellikle sağlık turizmi açısından önemli bir atılım yaparken Akdeniz Bölgesi’ni de önemli bir sağlık tesisine kavuşturdu. Kepez’de 15 bin 500 metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan Memorial Antalya Hastanesi, 400 kişilik medikal ve idari kadrosu, 132 hasta yatağı, 28 yoğun bakım yatağı, 4 yoğun bakım ünitesi, teknolojinin en ileri düzeyde kullanıldığı 5 ameliyathanesi ile hizmet verecek.

 

Memorial Antalya hastanesine büyük önem verdiklerini ve bu nedenle Da Vinci Robotik Cerrahi Merkezi’nin üçüncüsünü Antalya’ya kurduklarını belirten  Memorial SGYK Başkan Vekili Ahmet Yaşar Aydın, şu bilgileri verdi: “Memorial, Kalp ve Damar Cerrahisi, Organ Nakli, Tüp Bebek, Kardiyoloji gibi bölümleriyle sadece Türkiye’de değil, dünyada referans merkezi oldu. Türkiye’de özel hastanelerde ilk organ naklini gerçekleştirerek, kan uyuşmazlığı olan çocuklarda ilk karaciğer nakli gibi pek çok ilk’e imza attı. 40 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdiğimiz Memorial Antalya Hastanesi, bölgenin sağlık ihtiyaçları düşünülerek tasarlandı. Memorial’ın ‘en kaliteli’ ve ‘en iyi’ sağlık hizmetini, ‘etik’ ve ‘dürüst’ bir çizgi ile her yıl ‘daha çok hastanın’ hizmetine sunma ve hastalarının kurumdan memnun olarak ayrılmasını sağlama ilkesi ile Antalya ve Akdeniz Bölgesinde fark yaratacağımıza inanıyorum.”

 

Sağlık turizmine de yönelecekler
Memorial Antalya Hastanesi’nin sağlık turizmine büyük katkı sağlayacağını belirten Memorial SG Genel Müdürü Uğur Genç, “İstanbul dışındaki ilk hastanemizi Antalya’da açmamızın en önemli nedeni, Akdeniz Bölgesi’nin potansiyeline duyduğumuz güvendir. Şu an Memorial’ın hasta sayısının önemli bir oranını yurt dışından gelen hastalar oluşturuyor. Afrika’dan Amerika’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyadan, dünyanın 65 ülkesinden hasta kabul ediyoruz. Özellikle Azerbaycan, Arnavutluk, Hollanda, Almanya ve İtalya gibi ülkelerden gelen hasta sayımız her yıl büyük artış gösteriyor.

 

Antalya Hastanemizin açılışı ile birlikte, bizden hizmet almak isteyen yabancı hastalarımız artık Antalya’ya da gelebilecek. Sağlık turizmi hedeflerimiz çok büyük. Yabancı hastaların tercih ettiği önemli bir sağlık merkezi olacağız” dedi.

 

YAZIYI PAYLAŞ


YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Araç çubuğuna atla