Novartis çalışanları çevreci öğrencilerle birlikte kıyıları temizledi

24 Eylül 2010   |    1 Mart 2013    |   Kategori: Sektör Print

İSTANBUL – Novartis, her yıl düzenlediği ‘Gönüllüler Günü’ kapsamında bu yıl da toplumsal sorumluluğunu yerine getirmek üzere yeni, önemli bir etkinlik düzenledi. Deniz Temiz Derneği / TURMEPA ile işbirliği yapan Novartis, 20 çevreci ilkokul öğrencisiyle birlikte Heybeliada’da kıyı ve orman temizliği yaptı.

Novartis,  her yıl bir iş gününü faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde toplumsal sorumluluğa ayırıyor. 1997 yılından beri kutlanan Gönüllüler Günü kapsamında bu yıl 60 kadar Novartis Türkiye çalışanı, ‘Dünya Çevre Haftası’ kapsamında ilköğretim öğrencileriyle birlikte Heybeliada’da kıyı ve orman temizliğine katıldı. Pendik’teki Buhara ve Ayazma İlköğretim okullarından toplam 20 öğrencinin katıldığı etkinlikte öğrencilere ve firma çalışanlarına deniz ve çevre temizliğiyle ilgili bir eğitim verildi. Eğitim sonrasında Novartis Türkiye çalışanlarıyla kıyı ve orman temizliği yapan çocuklar ilk kez böyle bir çalışmada yer almanın mutluluğunu yaşadılar. Geçen yıl 4 ilde huzurevlerini ziyaret eden Novartis Gönüllüleri, proje kapsamında her yıl, başta yaşlılar ve çocuklara yönelik olmak üzere toplumun ihtiyaç duyduğu alanlarda çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyorlar.

 

Gönüllüler Günü hakkında bilgi veren Novartis Türkiye Dış İlişkiler ve Kurumsal İletişim Direktörü Mehmet Ateş, kurum olarak toplumsal sorumluluklarının bilincinde olduklarını ve bu bilinçle her yıl toplumun ihtiyaç duyduğu bir alanda yeni projeler gerçekleştirdiklerini belirtti. Bu seneki proje kapsamında çocuklara ve çevreye verdikleri önemi vurgulamak istediklerini ifade eden Ateş, kültür, sanat, eğitim ve çevre konularında çalışmalar yürütmeyi en önemli görev olarak kabul ettiklerini söyledi.

 

 

Novartis Türkiye, geleceğin liderleriyle buluştu

İSTANBUL – Novartis Türkiye, Kariyer Günleri kapsamında, üniversiteli gençlere ulaşmak ve kariyer hedefleri ile ilgili onlara rehberlik etmek amacıyla üniversitelerde stantlar kurarak çeşitli etkinlikler düzenledi. Bu etkinliklerin ardından “Mülakat Günleri” ile Novartis bünyesine nitelikli ve kaliteli eğitim almış genç iş gücü kazandırmak amacıyla çok sayıdaki yeni mezunla mülakat gerçekleştirilecek.

 

Novartis Türkiye, her yıl Kariyer Günleri kapsamında tüm Türkiye’de birçok üniversiteye ziyaretler ve etkinlikler düzenliyor. Novartis İnsan Kaynakları Direktörü Dr. Senay Kızılkaya’nın da bulunduğu etkinliklere büyük ilgi gösteren öğrenciler, keyifli vakit geçirerek, kariyerlerini ilerletmek istedikleri alanlara yönelik sorular sorup, ilaç sektörü ve Novartis hakkında merak ettikleri konuları paylaştılar. Dr. Kızılkaya, Novartis’te çalışmayı hedefleyen gençlere, öncelikle, eğitimlerini mutlaka tamamlamalarını ve yabancı dillerini, özellikle İngilizcelerini mümkün olduğu kadar geliştirmelerini tavsiye etti.

 

YAZIYI PAYLAŞ


YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Araç çubuğuna atla