Novo Nordisk Türkiye’den Güney Kore ve Filipinler ekibine yönetici ihracı

15 Ağustos 2017  |   Kategori: Sosyal Sorumluluk / İK Print

Novo Nordisk Türkiye Finans Müdürü Gökçe Hoşgit, Novo Nordisk Güney Kore yönetim ekibine FLIT Direktörü olarak atanırken, İK departmanında Proje Müdürlüğü görevini yürüten Selim Kızıler, Novo Nordisk Filipinler’de İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ne getirildi

Diyabet tedavisinde dünya lideri; obezite, hemofili, büyüme hormonu ve hormon replasman tedavilerinde öncü global sağlık şirketi Novo Nordisk’in Türkiye ekibinden Gökçe Hoşgit ve Selim Kızıler, uluslararası alanda önemli görevlere getirildi. Novo Nordisk Türkiye Finans Müdürü Gökçe Hoşgit, Novo Nordisk Güney Kore’ye FLIT Direktörlüğü’ne getirilirken; İK Proje Müdürü Selim Kızıler, Novo Nordisk Filipinler İK Müdürlüğü görevine atandı.

Novo Nordisk Türkiye İK Direktörü Didem Özkan, “Türkiye ekibimizden iki çalışma arkadaşımızın uluslararası alanda önemli görevler üstlenmesi, sadece şirketimizin değil ülkemizin başarıyla temsili adına da sevindirici. Son 5 yılda 16 arkadaşımızın global ve bölgesel görevlere atanmasıyla gurur duyuyoruz. Türkiye ekibinin etik değerlere sahip kaliteli iş gücü, global pozisyonlarımız için yoğun olarak tercih ediliyor” değerlendirmesini yaptı. Özkan, Novo Nordisk’in çalışanlara hayatlarını değiştirecek bir kariyer sunduğunu belirterek, “ Tüm çalışanlarımızın güçlü yanlarını tespit edip, daha da güçlenmelerine yönelik gelişim planlarımız var. Yönetim Kurulu’nun yakıdan takip ettiği yetenek yönetimi programlarımız kapsamında yeteneklerimizin öne çıkan yetkinliklerini sergileme ve geliştirme imkanı sunan kısa veya uzun dönemli, ülke içi veya dışı rotasyon programları, ve eğitim imkanı sunmaktayız. Çalışan bağlılığını ve motivasyonunu desteklemek ve aynı zamanda da organizasyonel etkinliği ve performansı arttırmak amacıyla yürüttüğümüz organizasyon içi programlarımız kapsamında çalışanlarımızın gelişimi için iş üstünde öğrenmeyi destekleyecek koçluk ve mentorluk gibi kaynaklardan da yararlanıyoruz..” dedi.

Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu Gökçe Hoşgit, profesyonel kariyerine Deloitte Türkiye’de Finansal Denetçi olarak başladı. Ardından Electrolux Türkiye’de Raporlama ve Bütçe Uzmanı görevini yürüttü. 2008 yılında Novo Nordisk Türkiye Finans ve Operasyonlar Departmanı’na Finansal Kontrolör olarak katılan Gökçe, 2012 itibariyle Raporlama ve Kontrol Müdürü görevini üstlendi. Novo Nordisk Türkiye’de son olarak Finans Müdürü olarak görevi yapan Hoşgit, Novo Nordisk Güney Kore yönetim ekibinde FLIT Direktörü olarak tüm finans, lojistik ve IT fonksiyonlarından sorumlu olacak.

Novo Nordisk Türkiye İK Proje Müdürü Selim Kızıler ise lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. 2012 yılında Ücretlendirme ve Yan Haklar Uzmanı olarak Novo Nordisk Türkiye ailesine katılan Kızıler, burada Ücretlendirme ve Yan Haklar, Performans Yönetimi, Bordro, Personel Operasyonları, İnsan Kaynakları IT Sistemleri ve Yurtdışı Görevlendirme sorumluluklarını üstlendi.  2015 yılı eVoice sürecinde Proje Liderliği görevini üstlenen ve 2016’da hayata geçirilen DFF Projesi’nde işe alım ve satış prim sistemi süreçlerini yöneten Kızıler, 2016 itibariyle terfi ettiği Proje Müdürü görevinde Voice-Up platformunun hayata geçirilme sürecine liderlik etti. Novo Nordisk Filipinler yönetim ekibine İnsan kaynakları Müdürü olarak atanan Kızıler yeni görevinde 120 kişilik Filipinler ekibinin tüm insan kaynakları süreçlerini yönetecek.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla