Pişik, bebeklerde en sık karşılaşılan cilt problemlerinden biri

Kategori: Bebek Sağlığı Print

Pişik, bebekler için en sık karşılaşılan problemlerin başında gelir. Pişiğin ana nedeni derinin tahriş olmasıdır. Bunun da birçok farklı nedeni olabilir; alt bezinin uygun olmaması, küçük gelmesi, çok sıkı bağlanması, bez bölgesinin nemli kalması, yeni başlanan gıdalar, mantar ya da bakteri enfeksiyonları gibi… Fakat cildin idrar ve dışkı ile temasının pişik oluşumundaki tek neden değildir.

Pişik Oluşmadan Önce Önlem Almak Önemlidir

Pişik oluştuktan sonra iyileştirmektense pişik oluşumunu önlemek daha kolaydır. Bazı küçük önlemlerle pişik oluşumunu engellemeye yardımcı olabilirsiniz.

  • Bebeğiniz için en ideal alt bezi kullanmalısınız
  • Bebeğinizin altını 3-4 saat aralıklarla ve her kakasından sonra temizlemelisiniz
  • Bebeğinizin cildini sabunla yıkamamalısınız
  • Pudra ve losyon kullanmamalısınız
  • Her bez değişiminde bebeğinizin bez bölgesine doğal kökenli içeriklerden oluşan pişik önleyici krem uygulamalısınız

Bebeklerde sık görülen cilt hastalıkları: Dermatit, pişik, konak, isilik, egzama…

Mustela’dan %98 doğal kökenli içeriğe sahip pişik önleyici krem

Anne ve Bebek Cilt bakım Uzmanı Mustela tarafından patentli doğal aktif bileşenlerin eşsiz kombinasyonu ile oluşturulan Mustela 123 Vitamin Bariyer Pişik Kremi, %98 doğal kökenli içeriği sayesinde her bez değişiminde kullanılmaya uygundur. Parfüm ve paraben içermez Ocak ayı boyunca 50 ml Mustela 123 Vitamin Bariyer Pişik Kremi 17.50 TL’dir. Kampanya sadece kampanyaya katılan eczanelerde stoklarla sınırlıdır.

Mustela Hakkında: Fransız Expanscience Laboratuarları’nın Anne Bebek cilt bakım markası olan Mustela, 60 yılı aşkın süredir yenidoğanlar, bebekler, çocuklar, hamilelik öncesi ve sonrası dönemi için; bebekler, gebeler ve yeni annelere yönelik cildin özel tüm ihtiyaçlarına yenilikçi dermo kozmetik ürünler geliştirmektedir.

YAZIYI PAYLAŞ


Araç çubuğuna atla