Roche çalışanları, yardıma muhtaç çocuklar için yürüdü

25 Eylül 2010   |    1 Mart 2013   |   Kategori: Sektör Print

 

İSTANBUL – Roche Türkiye, tüm dünyada 2003 yılından bu yana toplam 60 binden fazla Roche çalışanının katılımı ile gerçekleştirilen ‘Roche Çocuklar İçin Yürüyor’ projesinin ilk kez Türkiye ayağını düzenledi. 2003 yılından beri tüm Roche çalışanlarının desteği ile hayata geçirilen bu proje ile dünya genelinde ihtiyacı olan çocuklara yardım edilmesi amaçlanıyor. Bu bağlamda 150 Roche Türkiye çalışanı, İstiklal Caddesi’nde yürüyerek çocuklara yardım kampanyasının zincirini oluşturdu.

 

2003 yılından bugüne, 6 Milyon İsviçre Frangı’nın üzerinde bir fonun yaratıldığı “Roche Çocuklar İçin Yürüyor” projesi kapsamında bu yıl global anlamda 103 ülkeden yaklaşık 15 bin Roche çalışanı aynı anda yürüdü. Roche Türkiye İlaç ve Diagnostik çalışanları, gerçekleştirdikleri yürüyüş kapsamında topladıkları yardımlar ile UNICEF Türkiye’nin, ‘Her çocuğun yaşama en iyi şekilde başlama hakkı var’ kampanyasına bağışta bulundular. ‘Roche Çocuklar İçin Yürüyor’ projesi kapsamında, bu yıl Türkiye’den toplanan yardımların yarısının bağışlanacağı ‘Her çocuğun yaşama en iyi şekilde başlama hakkı var’ kampanyası ile ülkemizin en ihtiyaç duyulan yörelerinde inşaatı bitmemiş anaokullarının hizmete girmesine katkı sağlanacak. Roche İlaç ve Roche Diagnostik’in de kurumsal katkılarıyla destek vereceği fon ile UNICEF için Kocaeli’nde açılacak bir anaokulunun teçhizatı ve düzenlemesinin tamamlanması planlanıyor.

 

Proje kapsamında oluşturulan fonun diğer yarısı da Afrika Malavi’deki yardıma muhtaç çocukların temel ihtiyaçları için bağışlanacak. Malavi’de, AIDS nedeniyle ebeveynlerinin birini veya ikisini birden kaybeden 500 binden fazla çocuk bulunuyor. Tünel Meydanı’ndan Galatasaray’a UNICEF Türkiye yetkilileri ve Roche çalışanlarının katılımı ile gerçekleştirilen yürüyüş kapsamında toplanan bağışlar, hem Türkiye’de hem Afrika’da ihtiyacı olan çocuklara aydınlık bir gelecek sunmak için büyük önem taşıyor.

YAZIYI PAYLAŞ


YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Araç çubuğuna atla