Sağlık Bakanlığı’ndan YÖK’e tavsiye: Eğitim güz döneminde online olsun

5 Eylül 2020  |   Kategori: Medyada Sağlık Haberleri Print

Sağlık Bakanlığı tarafından Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) gönderilen tavsiye raporunda üniversite eğitiminin güz döneminde uzaktan eğitimle (online) olarak devam edilmesini istedi. Bakanlık, üniversitelerin 2020-2021 eğitim öğretim yılı güz döneminin online devam etmesinin daha doğru olacağı belirtildi. Uygulamalı eğitimlerin zorunlu olduğu eğitimlerin ise mümkünse ertelenmesini önerdi.

YÖK üniversitelere yazı gönderdi

YÖK söz konusu yazısında, Bakanlığın, “2020-2021 eğitim ve öğretim yılının güz döneminde örgün eğitimlerde teorik derslerin mümkün olduğunca yüz yüze aynı ortamda bulunmaksızın, uzaktan ve dijital öğretim yöntemleriyle yapılması, uygulamalı eğitimlerin zorunlu olduğu programların mümkünse ertelenmesi, ertelenmemesi durumunda kişisel koruyucu ekipmanların kullanımı sağlanarak ve gerekli tedbirler alınarak yüz yüze sürdürülmesinin önerilmesine karar verilmiştir” ifadeleri aktarıldı.

YÖK Başkan Vekili Sefa Kapıcıoğlu imzası ile yayımlanan yazıya göre; karar, uzaktan eğitim kararında Sağlık Bakanlığı’nın güz döneminde derslerin mümkün olduğunca uzaktan eğitim ile yapılması yönündeki görüşü doğrultusunda alındı.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla