Bakan Akdağ’ın kurduğu ‘Sağlık Timleri’ sağlıkta yeni reformlar için sahada

9 Kasım 2016 |   Kategori: Medyada Sağlık Haberleri Print


saglik-timleri-sahadaSağlıkta yeni reformlar için 30 kişilik bir ekiple il il dolaştıklarını söyleyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yeni reformlar için düğmeye bastı ve sistemin her tarafını taradıklarını belirtti. “Acil serviste 24 saat oturup gözlem yapıyorlar. Poliklinik alanlarında vatandaşlar ile konuşuyorlar” diyen Bakan Akdağ, toplanan bilgiler ışığında yapılacakların belirlenip en kısa zamanda hayata geçirileceğini kaydetti. Bazı gazeteciler ile sohbet eden Bakan Akdağ, sağlıkta dönüşümü programının üzerinden 10 yıl geçtiğini, bunun tazelenmesi, aksayan yanlarının giderilmesi gerektiğini belirtti.

Akdağ, Türkiye’nin hasta yükünün değiştiğini, anne-çocuk ölümleri, bıçak parası, doktora ulaşamama gibi sıkıntıların yerini şişmanlık, hareketsizlik, sigara, yüksek tansiyon, bunlara bağlı kalp rahatsızlıkları ve kanser gibi zengin ülke hastalıklarının altını kaydetti.

24 SAAT TAKİP
Sağlıkta ikinci dönem reformların hayata geçirilmesi için sahada harıl harıl çalışan, daha önce yöneticilik yapmış, sistemi iyi bilen bir ekibin bulunduğunu belirten Akdağ, 30 kişiden oluşan bu ekibin tüm illere gidip sistemin aksayan yanlarını tespit ettiğini belirtti. Akdağ, bu ekiplere gittikleri yerlerde yardımcılar da verildiğine dikkat çekerek, “Ekipler acile gidip oturuyorlar saatlerce. Poliklinik alanlarına gidip vatandaşla konuşuyorlar. Tüm birimleri inceliyorlar” dedi.

YAZIYI PAYLAŞ


YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Araç çubuğuna atla