SED ve TKD’den, Trans Yağlar için Araştırma ve Haber Yarışması

20 Aralık 2018  |   Kategori: Üye Yazıları Print

Sağlığa Evet Derneği ve Türk Kardiyoloji Derneği, bir açıklama yayınlayarak, her iki derneğin ortaklığında düzenlenen “Trans yağlar kalp hastalığı riskini arttırır” Araştırma ve Haber Yarışması için başvuruların başladığını duyurdu. Konu ile ilgili yapılan duyurunun tam metnini aşağıda okurlarımızın dikkatine sunuyoruz:

Sağlığa Evet Derneği & Türk Kardiyoloji Derneği
“TRANS YAĞLAR KALP HASTALIĞI RİSKİNİ ARTTIRIR”
Araştırma ve Haber Yarışması

ŞARTNAME

Basın toplumların ve kamu yöneticilerinin aydınlanmasında ve reaksiyon göstermesinde önemli bir kitle iletişim aracıdır.

Sağlığa Evet Derneği ve Türk Kardiyoloji Derneği ortaklığında düzenlenen “Trans yağlar kalp hastalığı riskini arttırır” Araştırma ve Haber Yarışması’nın amacı, endüstriyel trans yağların halk sağlığı üzerindeki etkilerinin geniş kitlelerce bilinmesi, politika değişikliği ihtiyacının, daha iyi yasaların, güçlü uygulama kurallarının ve bunlara uyumun gerekliliğin anlaşılması ile kamuoyunun kendi sağlığına sahip çıkmasını yapılandırmak üzere medyanın kapasitesinin güçlendirilmesine katkıda bulunmaktır.

Koşullar:

  1. Yarışmaya Sağlığa Evet Derneği ve Türk Kardiyoloji Derneği çalışanları ve üyeleri ile birinci derece yakınları dışında tüm basın mensuplarına açıktır.
  2. Her başvurucu istediği sayıda ulusal veya yerel basında basılı ya da işitsel veya görsel yayınlanmış haber ile yarışmaya katılabilir. Haberin detayları; bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, trans yağların sağlık etkilerini, topluma maliyetlerini ve alınması gerekli önlemleri yansıtıyor olacaktır.
  3. Başvurucular, 15 Ocak 2019 tarihine kadar yayınlanmış haberin bir kopyası veya elektronik kopyası ile haber sahibinin adı, soyadı, kısa özgeçmişi, iletişim bilgilerini içeren bir yazıyı Cemil Topuzlu Cad. 16/1 Selamiçeşme Kadıköy-Istanbul adresine kargo ile veya transyaglar@gmail.com adresine elektronik ortamda teslim etmesi gereklidir.
  4. Başvurunun adrese süresinde ulaştırılmasından ve bunun belgelenmesinden, kargo, posta, kurye veya elektronik servislerden kaynaklı sorunlardan başvurucu sorumludur. Başvurusu eksiksiz ulaşanlara “alındı teyid yazısı” gönderilecektir.
  5. Ödül alan veya almayan başvurular geri iade edilmeyecek, Sağlığa Evet Derneği ile Türk Kardiyoloji Derneği kurumsal olarak ve üyeleri, çalışanları kaynak göstermek suretiyle başvuruları yazılı veya sözlü beyanlarında kullanabileceklerdir.
  6. Şartnamenin ilan edildiği 15 Kasım 2018 tarihinden önceki bir tarihte yapılmış ve yayınlanmış haberler yarışmaya katılamaz.
  7. Seçici Kurul Şubat 2019’da toplanacak ve sonuçlar 15 Şubat 2019’da ilan edilecektir.
  8. Toplam ödül 12.500 TL olup, Seçici Kurul’un değerlendirmesine göre ilk beş haber sahibi arasında miktar eşit dağıtılacaktır.
  9. İhtilaf durumunda Seçici Kurul’un kararları tarafları bağlayıcıdır.

Seçici Kurul Üyeleri:

Prof. Dr. Ertuğrul Okuyan, Türk Kardiyoloji Derneği Saymanı
Doç. Dr. Ayça Boyacı, Türk Kardiyoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi
Doç. Dr. Öner Özdoğan, Türk Kardiyoloji Derneği Üyesi
Prof. Dr. Elif Dağlı, Sağlığa Evet Derneği Yönetim Kurulu Başkanı
Prof. Dr. Füsun Yıldız, Sağlığa Evet Derneği Yönetim Kurulu Üyesi
Tanzer Gezer, Sağlığa Evet Derneği Yönetim Kurulu Üyesi
Murat Ceyhan, Sağlığa Evet Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

YAZIYI PAYLAŞ


YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Araç çubuğuna atla